Grunwald po raz dwunasty w hokejowej Lidze Mistrzów

5 bm. w Barcelonie rozpoczną się w 4 równorzędnych grupach po 3 zespoły każda mecze I Rundy Ligi Mistrzów w hokeju na trawie. Do pierwszej szesnastki awansują tylko zwycięzcy.

Do rywalizacji w LM po raz dwunasty przystąpi 22-krotny złoty medalista MP Grunwald Poznań. To rekord jeśli chodzi o uczestnictwo. Wojskowi jednak najdalej przeszli do 1/8 tych rozgrywek (2008, 2009 i 2013). Od wyników tegorocznych w Barcelonie zależeć może dalsze uczestnictwo Grunwaldu w rywalizacji LM. Liczymy na to, że niemal równoznaczny z narodową reprezentacją team z Poznania poradzi sobie z presją w stolicy Katalonii.

Dwóch bardzo doświadczonych zawodników Grunwaldu, byłych reprezentantów Polski Tomasz Dutkiewicz i Artur Mikuła startowało we wszystkich 12. edycjach prestiżowej rywalizacji. Dutkiewicz zdobył ponad najwięcej bramek – 20.

W grupie C Grunwald będzie miał wymagających rywali. Najpierw w piątek o godz. 11.15 czyniącego stałe postępy mistrza Białorusi HC Mińsk. Dzień później wojskowi zmierzą się z trzecim zespołem bardzo silnej ligi belgijskiej Royal Leopold HC Bruksela o godz. 10.15. Mecz Royal Leopold – Mińsk odbędzie się w niedzielę, 7 bm.

Przypominamy, że w rozgrywkach europejskiej Ligi Mistrzów za zwycięstwo drużyna otrzymuje 5 punktów. Gdy zremisuje 2 punkty. Nawet gry przegra różnicą jednej lub dwóch bramek zainkasuje jeden punkt. Jedynie porażka różnicą trzech lub więcej goli nie da jej żadnego punktu.

(AK)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Tiba

Tiba w Lechu na dłużej

Trudno wyobrazić sobie ekipę Lecha bez Pedro Tiby. Jego kontrakt wygasłby za rok. Na szczęście został przedłużony. Piłkarz i klub nie kryją satysfakcji i twierdzą,