Grunwald mistrzem Polski. Po raz 24

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań po raz 24. zostali mistrzami Polski w 84. edycji tych rozgrywek. Są rekordzistami w kraju w walce o tytuł. W sobotnim finale  Superligi (4 lipca) na własnym stadionie Grunwald pokonał Pomorzanina Toruń 2:1. Brązowe medale dla LKS-u Gąsawa po wygranej na boisku AWF w Poznaniu z miejscowym AZS AWF 5:2.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany. Gospodarze prowadzili od początku decydującego spotkania. O końcowym sukcesie wojskowych przesądził najskuteczniejszy w wielu ostatnich sezonach Artur Mikuła. Zdobył on dwie decydujące bramki.

Goście z Torunia desperacko walczyli o doprowadzenie do remisu i karnych zagrywek. W ostatnich minutach dwaj reprezentanci Polski z Grunwaldu:  Mateusz Hulbój i Mateusz Poltaszewski zostali ukarani żółtymi kartkami. Miejscowi kończyli rywalizację w dziewiątkę.

Mecz o brąz pewnie wygrała drużyna z Pałuk.  O losach spotkania zdecydował początek trzeciej kwarty. Wówczas to akademicy, przy stanie 1:3, nie wykorzystali krótkiego rogu i nie zmniejszyli przewagi gości.

Los sprawił, że dzień później (5 bm.) obie drużyny ekipy spotkają się ponownie na tym samym stadionie AWF w Poznaniu w finale Terravita Pucharu Polski.

Najskuteczniejszym strzelcem Superligi 2019/ 2020 został Krystian Makowski z Pomorzanina Toruń. Zdobył 12 bramek.

Jesienią 2019 r. rozegrano pełną jedną rundę. Ze względu na pandemię koronawirusa Polski Związek Hokeja na Trawie postanowił dokończyć sezon ligowy w okrojonej formie. Dwa najlepsze zespoły po rundzie jesiennej zmierzyły się o złoty medal, a dwa kolejne w tabeli o brązowy medal. Pozostałe drużyny sklasyfikowano według miejsc zajętych po rundzie jesiennej. Postanowiono również, że w tym sezonie nie będzie spadków z superligi, ale też nikt do niej nie awansuje.

Wyniki: mecz o brązowy medal AZS AWF Poznań – LKS Gąsawa 2:5 (1:3)

Łukasz Kurniewicz (18), Patryk Pawlak (52-krótki róg) – Dominik Kotulski (5), Mateusz Wiśniewski (10), Mikołaj Marczyński (26), Marcin Strykowski (35), Tomasz Kończal (35).

 Finał. Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń 2:1 (1:1)Artur Mikuła – 2 (11, 52-krótki róg) – Michał Dawid (6).

Końcowa klasyfikacja sezonu 2019/20: 1. Grunwald Poznań, 2. Pomorzanin Toruń, 3. LKS Gąsawa, 4. AZS AWF Poznań, 5. Warta Poznań, 6. AZS Politechnika Poznańska, 7. Start 1954 Gniezno, 8. LKS Rogowo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Nie do odparcia

Siła ofensywna Lecha jest tak duża, że kiedy przyspieszy, bez trudu gubi przeciwnika. Tylko dwa zremisowane mecze na własnym stadionie, poza tym same zwycięstwa. W