Grał w Lechu, jest zawodnikiem Warty

20-letni Szymon Czyż, pomocnik polskiej młodzieżówki, podpisał trzyletni kontrakt z Wartą Poznań. Jest wychowankiem Arki Gdynia, jako 14-latek trafił do akademii Lecha, po czterech latach przeniósł się do Lazio Rzym. Nie zostanie tam jednak, jego umowa wygasła, związał się teraz z Zielonymi.

Nowy piłkarz Warty ma za sobą występ w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu Lazio przeciwko Club Brugge. Ma 176 cm wzrostu. Jest środkowym pomocnikiem, który dobrze czuje się w ofensywie i defensywie. To czwarty zawodnik, który trafił do Warty Poznań w obecnym oknie transferowym. Wcześniej kontrakty podpisali: bramkarz Jędrzej Grobelny, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Milan Corryn.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Poznań uwierzył w Skorżę

Możemy żałować, że mecz Lecha z Wisłą Płock został zaplanowany na piątkowy późny wieczór. Widzów będzie mniej niż przyszłoby na stadion w sobotę lub niedzielę.

Na takiego Lecha czekaliśmy. Od lat

Przełom nie polega na odczarowaniu po sześciu latach Łazienkowskiej. Prawdziwa zmiana jest taka, że pojechał tam Lech, o którym mówiło się, że ma poważne szanse