Festiwal gwiazd w Berlinie

Jubileuszowy, 75. mityng lekkoatletyczny ISTAF w Berlinie będzie imprezą wyjątkową na mapie tego rodzaju zawodów rozgrywanych w Europie. Po pierwsze – jubileuszowy. Po drugie – bezpośrednio po Igrzyskach Olimpijskich w Rio, a więc okazja do rewanżu dla przegranych i potwierdzenia supremacji dla zwycięzców.

Po trzecie – zgromadzi prawdziwą plejadę gwiazd z lekkoatletycznej konstelacji. Zobaczyć będzie można siedmioro złotych medalistów z Rio. I tak: w oszczepie mężczyzn – Thomas Röhler, w dysku mężczyzn – Christoph Harting, w skoku o tyczce mężczyzn – Thiago Braz da Silva, w oszczepie kobiet – Sara Kolak, w pchnięciu kulą kobiet – Michelle Carter, na 800 m pobiegnie najszybszy na tym dystansie człowiek na świecie – David Rudisha, a całość dopełni złota medalistka w skoku w dal i sztafecie 4 x 100m – Tianna Bartoletta. Dla nas największe emocje będą przy pojedynku Piotra Małachowskiego z Christophem Hartingiem, Adama Kszczota z Davidem Rudishą czy Roberta Sobery z Thiago Brazem da Silvą.

Zapowiada się piękne popołudnie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Bilety można kupić na stronie www.istaf.de lub przed stadionem (chociaż to może już być ryzykowne, bo frekwencja co roku jest bardzo wysoka, a w tym roku wolnych miejsc raczej nie będzie. Do Berlina jest blisko. Imprezy są perfekcyjnie zorganizowane. Jadąc samochodem polecam zaparkować w pobliżu dworca Ostbahnhof i na stadion podjechać S-bahnem nr 5 lub 75. Unikniemy wtedy korków przy powrocie. Pogoda zapowiada się piękna… więc do zobaczenia w Berlinie już w najbliższą sobotę.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne