Energetyczki uległy Wielczce

Nadkomplet publiczności w ciasnej hali B na „Chwiałce”, kibice na zewnątrz słuchający, co dzieje się w środku – w takiej scenerii toczył się mecz siatkarek Enea Energetyka Poznań i Solnej Wieliczka. Emocji było mnóstwo. Miejscowa drużyna przegrała 2:3.

Pierwsze dwa sety dla Solnej, ale po twardej, wyrównanej walce. Kolejne dwa wygrała ekipa poznańska, której poszło trochę łatwiej. Konieczne było rozegranie piątego seta, w którym niemal do końca nie było wiadomo, kto zdobędzie punkty za zwycięstwo. Mimo porażki Energetyk zajmuje pozycję wicelidera tabeli, a jego ostatnie przeciwniczki plasują się na miejscu czwartym. W dalszym ciągu możliwy jest awans poznanianek do ekstraklasy.

Enea Energetyk Poznań- Solna Wieliczka 2:3 (21:25, 21:25, 25:14, 25:20, 14:16).