Enea Challenge Poznań już w ten weekend

To będą wyjątkowe dni w mieście, szczególnie niedziela. Kto kocha triathlon, ma okazję z bliska podziwiać ludzi z żelaza, którzy opanują centrum Poznania, wspierać ich na trasach. Komu jest to obojętne, a mieszka w centrum, w okolicach ulicy Warszawskiej lub Malty, niech lepiej wyjedzie z miasta lub nie wychodzi z domu. Nic tu nie będzie funkcjonowało jak w zwykły dzień, a nałożą się to na wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży i mecz Lecha.


[widgetkit id=248]

Wydarzenia triathlonowe i związane z nimi atrakcje zaczną się już w piątek. Główne wydarzenia nastąpią w sobotę i niedzielę, gdy odbędą się główne zawody, czyli organizowane pierwszy raz w Polsce Mistrzostwa Europy na najdłuższym dystansie. Uczestnicy muszą przepłynąć 3,8 kilometra w jeziorze Maltańskim. Wsiądą potem na rowery, by pokonać 180 kilometry. Trasa poprowadzi ulicą Warszawską i trasą nr 92, czyli tzw. starą dwójką do Kostrzyna. Po wykonaniu kilku pętli sportowcy wrócą nad Maltę, by wystartować do biegu maratońskiego na dystansie 42,2 kilometra z finiszem na placu Wolności.

Przygotowania organizacyjne do tej imprezy zaczęły się już w zeszłym roku. Wymagały zaangażowania wszystkich zainteresowanych służb, setek ochroniarzy, wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali specjalne ulotki kierowane do firm z ulic, które opanują uczestnicy zawodów. Mieszkańcy otrzymają SMS-y z informacjami. Do wszystkich dotrzeć się nie uda, a utrudnienia w ruchu będą ogromne. Wszelkimi informacjami będą służyć policjanci, których nie zabraknie, w wielu miejscach będą kierować ruchem, także ochroniarze, wolontariusze. Najlepiej spróbować przetrwać ten trudny okres wspierając sportowców ze specjalnie przygotowanych miejsc na trasach, z trybun usytuowanych na finiszu.

W niedzielę przez cały dzień nie ma co marzyć o podróżowaniu autem trasą nr 92 do Kostrzyna. Można natomiast przecinać tę drogę, przygotowane zostaną specjalne śluzy otwierane w czasie, gdy nie będzie rowerzystów. Pojadą oni ulicami Wiankowa, Baraniaka, Jana Pawła II, Rondo Śródka, Warszawska, węzeł Antoninek.

Odcinek biegowy przebiegać będzie ulicami Jana Pawła II, Mostowa (od Woźnej do Groblei), Wodna, Stary Rynek, Paderewskiego, plac Wolności, Aleje Marcinkowskiego, Wartostrada, most św. Rocha, Piastowska, Juracka, Przystań, Piotrowo, Berdychowo.

Zmiany w komunikacji:

W związku z imprezą Enea Challenge Poznań, która odbędzie się w dniach 23-24 lipca nastąpią zmiany w organizacji ruchu w godzinach:
– sobota 23.07: 7:00-14:30
– niedziela 24.07: 6:00-18:00

Ulice lub ich fragmenty wyłaczone z ruchu:
– Trasa nr 92 do Kostrzyna:

– Warszawska – Św. Michała,

– Warszawska – Mogileńska,

– Warszawska – Smołdzinowska
– na skrzyżowaniach DK 92 z ulicami Polna w m. Swarzędz, wyjeździe naprzeciwko ul. Sołeckiej, ul. Zapłocie w m. Paczkowo oraz ulicami Żniwna i Wrzesińską w m. Kostrzyn

– Wodna i okolice,

– Paderewskiego,

– Piotrowo,

– Berdychowo.

Dojazd nad Maltę:

•      Linia 57, 84 – kierunek Katowicka;

•      Linia 84 – Termy Maltańskie;

•      Linie tramwajowe – Jana Pawła 4,6,17,27;

•      Przystanek tramwajowy 1000-lecia.

Szczegółowe informacje na temat przygotowanych na czas imprezy objazdów dostępne na stronie: www.challenge-poznan.pl

Specjalne punkty kibica na trasie biegowej, gdzie przygotowano moc atrakcji dla kibiców:

– Wake Park Malta,
– KontenerArt,
– Stary Rynek,
– Plac Wolności

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den