Enea AZS Poznań Mistrzem Polski U22!

Zawodniczki Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego wygrały mecz finałowy z UKS SMS Aleksandrów Łódzki 70:57 i zostały mistrzyniami Polski U22.

Mecz finałowy był bardzo zacięty, a prowadzenie w meczu przechodziło raz na stronę Poznania, raz na stronę Aleksandrowa. Poznań zaczął od mocnego uderzenia wygrywając pierwszą kwartę 10 punktami (29:19). Poznanianki grały agresywnie w obronie, starając się wymusić złe podanie lub opóźniając grę przeciwniczek. W całym meczu zmusiły Aleksandrów do popełnienia 23 strat.

Drugą kwartę poznanianki rozpoczęły rzutem Aleksandry Zięmborskiej i na kilka minut coś się zacięło w poznańskim zespole.  Akademiczki nie mogły zdobyć punktów z gry. Przez ponad 6 minut zdobyły raptem 4 punkty z rzutów osobistych i rzutem spod kosza ponownie Aleksandra Zięmborska na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy przełamała niemoc drużyny. Poznanianki straciły całą wypracowaną w pierwszej kwarcie przewagę. Do przerwy był remis 41:41, a atmosfera w hali Politechniki Gdańskiej była rozgrzana do czerwoności.

3 kwarta to gra kosz za kosz. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi punktowej. W połowie kwarty Martyna Leszczyńska – podkoszowa z Aleksandrowa zdobyła swoje kolejne punkty i wyprowadziła swój zespół na 4 punktowe prowadzenie (46:50). Jednak skuteczna w tym meczu Marta Nowicka zdobyła 4 punkty z rzędu, rzucając „trójkę” i dorzucając jeden osobisty i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Wtedy ponownie Leszczyńska trafiła lay-up i to Aleksandrów miał 2 oczka przewagi. Akcja centra z Aleksandrowa Łódzkiego miała miejsce na 3 minuty przed końcem 3 kwaryt. Przez ten czas niemoc strzelecka dopadła obie drużyny.

Do 4 kwarty Enea AZS Poznań startowała z 2 punktami straty 50:52. Pierwsze punkty dla poznanianek zdobyła Aleksandra Parzeńska, a potem swój „koncert” dała Marta Nowicka. Popularna „Mała” rzuciła 3 „trójki” z rzędu, dokładając jeszcze 2 osobiste zdobyła w tej kwarcie 11 punktów. „Trójkę” dorzuciła Karolina Stefańczyk i celne rzuty z dystansu za 2 punkty dołożyły Julia Niemojewska i Aleksandra Zięmborska, i Enea AZS przy rewelacyjnej obronie, bo tracąc zaledwie 5 punktów w tej ostatniej kwarcie wyszła na najwyższe, 13 punktowe prowadzenie! Akademiczki zagrały ostatnią kwartę rewelacyjnie! Wygrały ją 20:5 przypieczętowując świetną postawę w całym turnieju. Nie odniosły porażki przez całe rozgrywki i zasłużenie zdobyły Mistrza Polski.

MVP całego turnieju została „Mała” Marta Nowicka!!!!

Enea AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 70:57 (29:19,12:22,9:11,20:5)

Enea AZS: Nowicka 17, Zięmborska 11, Rogozińska 11, Stefańczyk 10, Parzeńska 8, Niemojewska 6, Baaszak 4, Piechowiak 3, Wróblewska K. Kozłowska, Piasecka, Kotula.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Zasłużona porażka Warty

Niewiele do powiedzenie mieli Zieloni w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Goście byli w Grodzisku dużo lepiej zorganizowani, do tego nastawili się ofensywnie. Byli jednak bardzo

AliExpress sponsorem Lecha Poznań

Jeszcze jedno tej jesieni wspaniałe wydarzenie dla Lecha. Globalna platforma sprzedaży, AliExpress została sponsorem klubu. Pierwszy raz promuje się w ten sposób. Na początek w