Dziesiąty tytuł hokeistek Politechniki

Broniący tytułu mistrzyń Polski w hokeju na trawie seniorek zespół AZS Politechniki Poznańskiej pokonał w finale 1:0 (1:0) odwieczne rywalki Hokej Start Brzeziny. Decydującego gola zdobyła z krótkiego rogu w 29 min Daria Skoroszewska. Akademiczki triumfowały w MP na otwartych boiskach po raz dziesiąty.

Brąz dla LKS Gąsawa. W decydującym meczu drużyna z Pałuk, po remisie 2:2 (0:0) w regulaminowym czasie, wygrała 3:2 w karnych zagrywkach z UKS Orient II Łozina. Bramki w meczu: dla LKS Weronika Zacharzewska (41), Aleksandra Kranz (52) – dla UKS – Natalia Dejenko (33), Paula Pelikan (58, kr).

Końcowa klasyfikacja MP: 1. AZS PP, 2. Hokej Start Brzeziny, 3. LKS Gąsawa, 4. UKS Orient II Łozina, 5. Ósemka Tarnowskie Góry, 6. LKS Rogowo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Poznań uwierzył w Skorżę

Możemy żałować, że mecz Lecha z Wisłą Płock został zaplanowany na piątkowy późny wieczór. Widzów będzie mniej niż przyszłoby na stadion w sobotę lub niedzielę.

Na takiego Lecha czekaliśmy. Od lat

Przełom nie polega na odczarowaniu po sześciu latach Łazienkowskiej. Prawdziwa zmiana jest taka, że pojechał tam Lech, o którym mówiło się, że ma poważne szanse