Dziesiąty tytuł dla hokeistek z Brzezin

Dziesiąty, rekordowy tytuł w 47. edycji  mistrzostw Polski seniorek w halowej odmianie hokeja na trawie wywalczył w decydujących meczach w Poznaniu zespół Hokej Start Brzeziny prowadzony przez olimpijkę z Moskwy w 1980 r. Małgorzatę Polewczak. Srebro dla AZS Politechnika Poznańska, najlepszej po zasadniczej fazie rywalizacji. Brąz wywalczył po 10 latach śląski zespół Ósemka Tarnowskie Góry.

Brzeziny nieoczekiwanie „męczyły” się w półfinale ze skazanym na porażkę KS Rogowo. Na początku, czwartej, ostatniej kwarty było 1:1, ale ostatecznie faworytki wygrały 3:1.

W pierwszy półfinale AZS PP nie dał szans Ósemce pokonanej 4:0.

Bardzo wyrównany był mecz o brąz. Ostatecznie zakończył się remisem 3:3. O brązowym medalu zdecydował konkurs karnych zagrywek. Ósemka zwyciężyła pewnie 2:0

W finale emocji nie było. Brzeziny prowadziły z AZS PP 2:0. Na kontaktowego gola akademiczek przy stanie 2:1 po kilku minutach odpowiedział Start wygrywając 3:1.

Wyniki

Półfinały

AZS PP – Ósemka 4:0 (1:0) Błaszyk 3 (4, 28, 32), Skoraszewska (37-krótki róg)

HS Brzeziny – KS Rogowo 3:1 (0:0)Sławińska (29), Mazur (34), M. Polewczak (35 kr)- Plewa (29)