Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Najlepsi wioślarze świata przyjadą do Poznania

włącz .

Ponad 500 wioślarzy z39 krajów weźmie udział w rozgrywanym na jeziorze Maltańskim w dniach 16-18 czerwca Pucharze Świata. Zawody pokaże co najmniej 40 stacji telewizyjnych, Poznań i organizowaną tu imprezę obejrzy milion widzów. Wszystko to za sprawą jednego z najładniejszych torów regatowych świata.

Wielkie emocje nad Maltą

włącz .

W ostatni dzień Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie nad Maltą działo się dużo. Wyścigi były zacięte, przeplatały się z dekoracją zwycięzców. Zaczęło się od finału pań w jedynkach wagi lekkiej. Wygrała Stefanie Borzacchini z Uniwersytetu Wiedeńskiego przed Heleną Pavkovic z Uniwersytetu w Zagrzebiu i Elisabeth Ursprung ze Stuttgartu. I to właśnie one jako pierwsze otrzymały medale.

Wioślarska Europa na poznańskiej Malcie

włącz .

Najlepsze wioślarskie osady Starego Kontynentu po raz trzeci rywalizować będą na poznańskiej Malcie. Poprzednio najpierw w 1958 roku. Była to pierwsza wielka międzynarodowa impreza na poznańskim torze regatowym. W 2007 roku Malta gościła wznowione po dłuższej przerwie Mistrzostwa Europy. Teraz 850 zawodniczek i zawodników z 33 państw walczyć będzie o tytuły w 17 konkurencjach w dniach od 29 do 31 maja.

Mistrzostwa otwarte, zaczynają się wyścigi

włącz .

VIII Akademickie Mistrzostwa Świata uroczyście zostały otwarte. Wieczorem w Zamku pojawili się uczestnicy, uformowali korowód liczący setki osób. Głos zabrali przedstawiciele władz polskiego i europejskiego sportu akademickiego, a także prezydent Poznania. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego odśpiewał hymn Polski i Gaudeamus Igitur.