Święto triathlonu

Przez kilka dni Poznań żył niecodziennym rytmem. We władanie wzięli go ludzie uprawiający triathlon, a trasy o różnych dystansach pokonały tysiące ludzi z żelaza.

Najważniejsze działo się w niedzielę, gdy oprócz innych wyścigów odbyły się Mistrzostwa Europy na długim dystansie (prawie 3 kilometry pływania, 180 kilometrów rowerem, 42 kilometry biegu). Prawdę mówiąc, dystans ten został nieco skrócony za sprawą gapiostwa sędziego, który podarował pływakom dwa razy po 400 metrów. Dlatego uczestnicy mogli zejść poniżej magicznej granicy 8 godzin. Warunki były jednak równe dla wszystkich. Wśród mężczyzn zwyciężył Słoweniec Denis Skotako. Wśród kobiet – Polka Ewa Bugdoł, która oderwała się od rywalek i na metę przybiegła z dużą przewagą osiągając życiowy sukces.