Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Triathlonowe Mistrzostwa Europy w Poznaniu coraz bliżej

włącz .

Coraz bliżej do największej tegorocznej imprezy w Poznaniu - Mistrzostw Europy na długim dystansie w niedzielę, 24 lipca br.(kolejno: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,195 km biegu). Start o godz. 7. Zakończenie około 22 - 22.30. Pierwszy zawodnik przewidywany jest na mecie usytuowanej na Placu Wolności przed godziną czternastą.

ME to pierwsza tej rangi impreza triathlonowa w Polsce. I - w 2016 r. trzecia w świecie: po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwach Świata na Hawajach.

ME stanowić będzie część aktywności w ramach Enea Challenge Poznań. Poza tym - o czym poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej - odbędą się m.in.: triathlonowe zmagania na dystansach: sprinterskim, olimpijskim i średnim. W tym w piątek, 22 lipca dla dzieci (Enea Challenge KIDS Triathlon) i kobiet (Enea Challenge Woman's Run). W sobotę wieczorem Enea zaprasza o godz. 22.00 na bieg nocny na dystansie 5,6 km. Całość zakończy koncert Reni Jusis na Placu Wolności o godz. 20.30.

Łącznie w Enea Challenge Poznań udział weźmie około pięć tysięcy uczestników z 38 państw. Będzie wśród obecny na konferencji prasowej najstarszy ze zgłoszonych do ME 75-letni mieszkaniec Poznania - Henryk Michałowski.

(AK)