Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Ludzie z żelaza zmagali się w Poznaniu

włącz .

3,8 kilometra w wodzie, 180 kilometrów rowerem i 42,2 kilometra biegiem musieli pokonać w Poznaniu triathloniści, by ukończyć Challenge Poznań. Wyścig zakończył się zwycięstwem wrocławianina Macieja Chmury w czasie 8:55:57. Na dystansie o połowę krótszym, czyli łącznie 112,9 kilometra wygrał Tobias Barkschat z Niemiec, który uzyskał 4:08:39.

Triathloniści opanowali Poznań

włącz .

Agnieszka Jerzyk i Łukasz Kalaszyński sięgnęli po Puchar Prezydenta Miasta Poznania na dystansie 56,5 km. Nie było więc niespodzianek, to byli faworyci. Pierwszy dzień Challenge Poznań 2017 był pełen emocji. Na dystansie sprinterskim najlepsi okazali się Anna Płatek i Tomasz Domagała. Na obu dystansach łącznie wystartowało 1180 zawodników.

Denis Sketako mistrzem Europy

włącz .

Pływanie na dystansie 3,8 kilometra, 180 kilometrów na rowerze i pełny maraton – takie dystanse musiał pokonać zwycięzca Enea Challenge Poznań 2016. Przez nieuwagę sędziów dystans pływacki został skrócony, ale nie umniejsza to osiągnięcia mistrza Europy ze Słowenii – Denisa Sketako. Uzyskał czas 7 godzin, 57 minut, 11 sekund. Na metę zlokalizowaną na placu Wolności dobiegł w całkiem dobrej formie.

Święto triathlonu

włącz .

Przez kilka dni Poznań żył niecodziennym rytmem. We władanie wzięli go ludzie uprawiający triathlon, a trasy o różnych dystansach pokonały tysiące ludzi z żelaza.

Enea Challenge Poznań już w ten weekend

włącz .

To będą wyjątkowe dni w mieście, szczególnie niedziela. Kto kocha triathlon, ma okazję z bliska podziwiać ludzi z żelaza, którzy opanują centrum Poznania, wspierać ich na trasach. Komu jest to obojętne, a mieszka w centrum, w okolicach ulicy Warszawskiej lub Malty, niech lepiej wyjedzie z miasta lub nie wychodzi z domu. Nic tu nie będzie funkcjonowało jak w zwykły dzień, a nałożą się to na wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży i mecz Lecha.