Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Święto budowlańców na korcie

włącz .

Na kortach Politechniki Poznańskiej Zespół Szkół Budowlanych z ulicy Grunwaldzkiej zorganizował turniej tenisowy „Dzień Budowlańca na korcie”. Była to druga edycja ZSB Kielnia Cup. Wystartowało ponad 40 zawodników i zawodniczek.

– Turniej jest dla wszystkich przyjaciół i uczniów naszej szkoły oraz Politechniki Poznańskiej. Chcemy w ten sposób pokazać, że nasza szkoła rozwija się naukowo, artystycznie i sportowo – powiedział Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i jednocześnie główny organizator turnieju.

W turnieju singlowym pań, gdzie rozgrywki toczyły się w bardzo wyrównanej grupie zwyciężyła Katarzyna Wachowiak. Druga była Violetta Stróżyk a trzecia Anna Jopp. Mężczyźni rywalizowali w deblach. Eliminacje toczyły się w grupach. Po eliminacjach do gier finałowych zakwalifikowały się cztery pary deblowe. Niestety w eliminacjach odpadła jedna z par, na którą stawiali gospodarze. A mianowicie Tomasz Piątek i Arkadiusz Dratwa. Niestety dyrektora ZSB nie zobaczyliśmy w finale. Ta para odpadła po zaciętych meczach eliminacyjnych.

W półfinałach spotkały się pary: Tomasz Szukaj-Tomasz Peda z parą Michał Nowacki- Waldemar Olejniczak, drugą parę półfinałową tworzyli Dariusz Nispoń-Ryszard Żurowski przeciwko Krzysztof Kromuła-Violetta Stróżyk. W pierwszym pojedynku zwycięstwo odnieśli Szukaj-Peda w drugim Nispoń-Żurowski.

Pojedynek o trzecie miejsce to wspaniała walka i piękny tenis par deblowych Kromuła-Stróżyk przeciwko Nowacki-Olejniczak. W którym górą była para Nowacki-Olejniczak 6:4, 6:4. W finale bardzo zacięty pojedynek stoczyły pary Tomasz Szukaj-Tomasz Peda z parą Dariusz Nispoń-Ryszard Żurowski. Wynik tego finału 6:4, 6:5 dla Szukaja i Pedy.

– Tegoroczną edycję udało się zorganizować dzięki firmie DOMBUD z Nowego Tomyśla, która wsparła nas finansowo i merytorycznie. Pan Andrzej Kurcewicz z firmy DOMBUD był motorem napędowym w organizowaniu tegorocznej edycji i jest wspaniałym tenisistą, bardzo mu dziękuję za pomoc – podkreślił dyrektor Arkadiusz Dratwa.