Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Pilzner był najlepszy na kortach AZS Poznań

włącz .

Tenisowy weekend był pomyślny dla Czechów w pojedynkach z Polakami. W przygrywce do US Open Lukas Rosol pokonał w finale w Winston-Salem Jerzego Janowicza, a w decydującej partii turnieju ITF Talex Open na kortach AZS Poznań (pula nagród 15 tysięcy dolarów) Michal Schmid (rozstawiony z numerem 6) zwyciężył Grzegorza Panfila (5) 6:1, 3:6, 6:2. Zawodnik z Pilzna w nagrodę otrzymał 27 punktów ATP i 2.160 dolarów. Natomiast 26-letni Panfil, któremu nie udało się powtórzyć sukcesu z 2008 roku kiedy to wygrał w Poznaniu, odpowiednio – 15 punktów oraz 1.272 dolarów.

25-letni tenisista z Pilzna świetnie zagrał w pierwszym secie. Miał moment zawahania w drugiej części meczu, ale w trzeciej znowu wyraźnie dominował.

„ Dobrze wszedłem w mecz. W drugim secie popełniłem jeden błąd co wykorzystał Panfil. Cieszę się z pierwszego w bieżącym roku zwycięstwa. Wcześniej grałem w finałach w Genewie i w Moskwie.”

Nieco zmartwiony był Panfil: „ Schmid grał prawie bezbłędnie. Finał też się liczy, ale… Teraz wybieram się w moje strony na turniej w Bytomiu. Wystartuję jeszcze w roku bieżącym w Szczecinie.”

(AK)