Polsko-czeski finał na kortach AZS Poznań

Ciekawy przebieg miały sobotnie spotkania na kortach AZS Poznań. Wszystkie zostały  rozstrzygnięte w trzech setach. W pierwszym półfinale futuresa Talex Open Grzegorz Panfil rozstawiony z numerem piątym, po bardzo wyrównanej walce, pokonał Błażeja Koniusza. W drugim półfinale Czech Michal Schmid (nr 6) wygrał z turniejową rewelacją, 19-letnim Pawłem Łomackim. Zawodnika Warszawianki urwał jednak seta znacznie wyżej notowanemu rywalowi.

W finale gry podwójnej polski duet Andrij Kapaś i Koniusz (nr 1), mimo zwycięstwa w pierwszym secie, uległ Czechowi Romanowi Jebavemu i Słowakowi Adrianowi Sikorze (nr 2). O wszystkim rozstrzygnął super tie-break.

Wyniki. Półfinały singla Panfil (5) – Koniusz 6:4, 4:6, 6:4, Schmid (6) – Łomaski 6:3, 2:6, 6:2. Finał debla Jebacy/ Sikora – Kapaś/ Koniusz 4:6, 6:3, 10:5.

W niedzielnym finale Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski o godz. 12 Grzegorz Panfil zmierzy się z Michalem Schmidem. (AK)