Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

19-letni Piotr Łomacki półfinalistą Talex Open

włącz .

Sobota będzie dniem półfinałów w singlu oraz finału debla w tenisowym futuresie Talex Open – 15. Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski na kortach AZS Poznań. Aż do półfinału dotarł rewelacyjnie spisujący się w tej imprezie 19-letni Piotr Łomacki z Warszawianki. Przypominamy, że w I rundzie po 3:6 w pierwszym secie, w drugim przegrywał 1:5 i 0:40 z rozstawionym z „czwórką” Brazylijczykiem Wilsonem Leite. Mimo to wygrał tego seta 7:5 oraz decydującego 6:3. W II rundzie pokonał polskiego kwalifikanta Macieja Rajskiego 6:4, 6:3. W piątek w ćwierćfinale wyeliminował zawodnika gospodarzy Piotra Gadomskiego (nr 7 w turnieju) 6:1, 7:6 (7:3). W półfinale zmierzy się z Czechem Michalem Schmidem (nr 6), który pokonał Słowaka Adriana Sikorę (nr 2) 6:3, 6:1.

Przed meczem Łomacki – Schmid zagrają o godz. 12 Polacy Błażej Koniusz i Grzegorz Panfil (nr 5). Koniusz w ćwierćfinale pokonał inną turniejową rewelację, polskiego 17-latka Huberta Hurkacza 7:5, 6:0. W II rundzie Hurkacz, który w Poznaniu występował dzięki „dzikiej karcie” nieoczekiwanie wyeliminował Niemca Petera Torebko (nr 1) 2:6, 6:2, 6:3.

Z kolei Panfil pokonał niemieckiego kwalifikanta Viktora Kostina 0:6, 6:2, 6:2.

Nie wcześniej niż o godz. 15 sobotni finał deblistów. „Jedynka” Polacy Andriej Kapaś i Koniusz zmierzy się z „dwójką” Roman Jebavy (Czechy) i Adrian Sikora (Słowacja). (AK)