Dużo walki w Talex Open

Sensacji w czwartkowych meczach II rundy turnieju rangi Futures Talex Open, zarazem 15. Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski na kortach AZS Poznań (pula nagród 15 tysięcy dolarów) nie było. Dominowała jednak bardzo twarda walka. Niesłychanie wyrównany 3-setowy pojedynek kończący w tym dniu rywalizację Macieja Smoły z  Niemcem Viktorem Kostinem trwał  niemal do godz. 21.30! O wyniku zdecydował tie break wygrany przez Kostina.

Wcześniej w rywalizacji Polaków Grzegorz  Panfil w dwóch setach pokonał Marcina Gawrona. Za to dopiero w trzech setach, w tym w kończącym tie breaku, turniejowa „dwójka” Słowak Adrian Sikora udowodniła swoją wyższość nad polskim kwalifikantem Mateuszem Kowalczykiem. Tylko Czech Michal Schmid gładko wygrał z Adamem Chadajem.

Wyniki. Panfil (5) – Gawron 6:3, Sikora (2) – Kowalczyk 1:6, 6:3, 7:6 (7:4), Schmid 6) – Chadaj 6:2, 5:2 (krecz), Kostin – Smoła 6:3, 3:6, 7:6 (7:2).

W piątek ćwierćfinały od godz. 13. Grają Piotr Gadomski (7) – Piotr Łomacki, Schmid – Sikora, Hubert Hurkocz – Błażej Koniusz,  Kostin – Panfil. (AK)