Sensacje na kortach AZS Poznań

Sensacyjne rozstrzygnięcia na kortach AZS w Poznaniu. W turnieju rangi futures Talex Open (pula nagród 15 tysięcy dolarów), zarazem Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski, czegoś nieprawdopodobnego dokonał Polak Piotr Łomacki. W I rundzie, po porażce w I secie 5:7, przegrywał 1:5 i 0:40 z rozstawionym z numerem 4 Brazylijczykiem Wilsonem Leite i… wygrał w trzech setach! W drugiej partii Leite przy 5:4 po raz wtóry miał 3 meczbole. Łomaski wygrał jednak zarówno drugiego seta 7:5, jak i trzeciego 6:3. A w II rundzie wygrał z rodakiem Maciejem Rajskim 6:4, 6:3. W trzeciej czeka go pojedynek z Błażejem Koniuszem, zwycięzcą meczu z Czechem Romanem Jebavym 6:4, 6:3.

Porównywalną do sukcesów Łomaskiego niespodziankę sprawił grający z dzika kartą utalentowany 17-letni wrocławianin Hubert Hurkocz. Wyeliminował turniejową „jedynkę” Niemca z polskimi korzeniami Petera Torebko!. Wprawdzie I seta przegrał 2:6, ale dwa następne pewnie wygrał 6:2 i 6:3.

W II rundzie zwyciężył również Piotr Gadomski (Polska, nr 7). Pokonał Szweda Daniela Windhala 6:3, 6:0. (AK)