Kristina Kučova wygrała Powiat Poznański Open 2014

Po trzysetowej, zaciętej walce Słowaczka Kristina Kučova zwyciężyła w pierwszej edycji turnieju rozgrywanego w Sobocie. Pokonała na korcie centralnym Centrum Tenisowego Sesil Karanczewą z Kazachstanu 1:6, 7:5, 6:3. Mecz toczył się w najgorętszej porze upalnego dnia, co uczestniczkom finało mocno dało się we znaki.

Pierwszy set trwał zaledwie 23 minuty. Karatanczewa grała solidnie, jej rywalka popełniała niewymuszone błędy. Początek drugiej partii zapowiadał szybki mecz i wygraną tej samej zawodniczki, która wygrała trzy pierwsze gemy. Słowaczce udało się jednak odwrócić losu seta, a także meczu Początek trzeciego seta był wyrównany. Przy Stanie 3:2 dla Słowaczki zdołała ona przełamać rywalkę i nie oddała prowadzenia do końca.

- Początek meczu nie był udany w moim wykonaniu. Sama nie mogę uwierzyć w to, jak odwróciłam losy tego pojedynku. Za rok chciałabym ponownie zagrać w Sobocie – powiedziała po spotkaniu uszczęśliwiona Kristina Kučova, która dzięki zdobyciu 100 pkt. powinna awansować w okolice 110. miejsca rankingu WTA.