Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Powiat Poznański Open już bez Polek

włącz .

Środowe mecze turnieju Powiat Poznański Open nie przyniosły większych niespodzianek. Jedyną było odpadnięcie już w drugiej rundzie rozstawionej z nr 6 Aleksandry Krunić. Z turniejem w Centrum Tenisowym Sobota pożegnała się ostatnia z Polek, grająca dziś w deblu - Magdalena Fręch.

Pojedynek pomiędzy polsko-amerykańskim deblem Magdalena Fręch /Natalie Suk, a parą ukraińską Anastasiya Vasylyeva/Maryna Zanevska trwał zaledwie 49 minut. Rozstawione w turnieju gry podwójnej z numerem trzecim Ukrainki zdecydowanie lepiej rozumiały się na korcie, co miało swoje odzwierciedlenie w szybko zakończonym meczu i jego wyniku – 6:1, 6:1.

- Zaczęłyśmy ofensywnie, ale trudno gra się rywalkami, które regularnie trenują

ze sobą. To nie był dobry mecz w moim i Natalie wykonaniu. Skupiam się jednak na singlu. Mój kolejny start to mistrzostwa Polski w Gliwicach. Następne występy planuję w turniejach ITF w Austrii i Niemczech - powiedziała po meczu Magdalena Fręch.

W turnieju singlowym poznaliśmy pierwsze ćwierćfinalistki. Swoje mecze w drugiej rundzie wygrały: Lara Michel (SUI/436 WTA), Kristina Kučova (SVK, 129) i Sesil Karatantcheva (KAZ, 172). Szwajcarka wyeliminowała rozstawioną z numerem 6 Serbkę Aleksandrę Krunić 6:3, 6:4, rozstawiona z dójką Słowaczka z kolei wygrała z Czeszką Evą Birnerovą 6:2, 6:4. Bez dramaturgii był też mecz Sisil Karatantchevej z Cariną Witthoeft. Reprezentująca Kazachstan Karatantcheva zwyciężyła 6:4, 6:3.

W półfinałach gry podwójnej zagrają Vogt/Voračova z parą Vasylyeva/Zanevska oraz Krejčikova/Krunić z deblem Kerkhove/Rus. Oba półfinały odbędą się jutro po południu. Początek czwartkowych meczów Powiat Poznański Open zaplanowano na godz. 11. Będą to ćwierćfinały gry pojedynczej.

Zdjęcie: Biuro Prasowe Powiat Poznański Open