Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Ambitna postawa młodych Polek

włącz .

Po wczorajszej porażce Katarzyny Kawy, dziś w meczach pierwszej rundy gry pojedynczej swoje pojedynki przegrały Magdalena Fręch (na zdjęciu) i Daria Kuczer. Pierwsza uległa Czeszce Renacie Voračovej 2:6, 2:6. Druga – ze Szwajcarką Larą Michele 4:6, 2:6. Mimo porażki wstydu sobie na turnieju Powiat Poznański Open nie zrobiły.

Magdalena Fręch, zawodniczka Łódzkiego Klubu Tenisowego nie ma jeszcze 17 lat, ale nie był to jej pierwszy występ na międzynarodowej arenie. W kwietniu – także dzięki dzikiej karcie –zagrała w zawodach rangi WTA w katowickim Spodku. Tam też przegrała w pierwszym meczu. Polce w pojedynku z Voračovą na pewno nie można odmówić ambicji, ale umiejętności do wygranej nie wystarczyło.

- Walczyłam o każdą piłkę. Rywalka pokazała jednak, że ma większe doświadczenie i jest bardziej ograna. Na pewno będę próbować dalej – powiedziała po meczu młoda tenisistka.

Równie ambitną postawą na korcie zachwyciła najmłodsza uczestniczka turnieju PPO Daria Kuczer. 15-letnia tenisistka Promasters Szczecin zmierzyła się ze Szwajcarką, która w minionym tygodniu zanotowała awans w rankingu WTA o 99 miejsc. Polka nie musi się wstydzić swego występu. Zwyciężczyni tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży potwierdziła, że jest zawodniczką nie tylko ambitną, ale bardzo utalentowaną i waleczną.

- Każdy mecz jest dla mnie świetną lekcją. Gram zazwyczaj z dużo silniejszymi fizycznie zawodniczkami, dlatego mogę się od nich wiele nauczyć. Moje największe tenisowe marzenie wciąż jest takie samo – wygrywać turnieje Wielkiego Szlema –powiedziała po meczu zadowolona ze swojej postawy Daria Kuczer.

Z turnieju odpadły dziś prawie wszystkie kwalifikantki . Jedyną, której udało się awansować do drugiej rundy turnieju głównego Powiat Poznański Open jest

Pernilla Mendešova. Ciemnoskóra Czeszka pokonała Łotyszkę Dianę Marcinkevicę 4:6, 6:3, 6:4.

W środę pierwsze mecze turnieju Powiat Poznański Open rozpoczną się o godz.

12.00. W samo południe, w meczu drugiej rundy zagra m.in. rozstawiona z nr 6 Serbka Aleksandra Krunić, która zmierzy się z Larą Michel. Na korcie centralnym z kolei, para Magdalena Fręcz/Natalie Suk zagra ze zwycięska para pojedynku Vasyleva/Zanevska – Barrois/Pfizenmaier.

Fot. Biuro Prasowe Powiat Poznański Open