Powiat Poznański Open. Trzy Polski w turnieju głównym

To Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Daria Kuczer. Mogła do nich dołączyć tenisistka Varsovii Zuzanna Maciejewska (na zdjęciu), odpadła jednak w drugiej rundzie kwalifikacji po porażce z doświadczoną Rosjanką Olgą Dorosziną. Polka prowadziła 5:2 i 30:0, ale wygrała seta w tie-breaku. W drugim przegrała do zera, w trzecim do dwóch.

- Pierwszy set był w moim wykonaniu dobry. W drugim nie wyszło mi kilka zagrań, obraziłam się sama na siebie i przegrałam. W trzecim podjęłam jeszcze walkę, ale Doroshina jest zbyt doświadczoną tenisistką, żeby dać sobie odebrać zwycięstwo. Przede wszystkim muszę pracować nad głową – powiedziała po meczu Zuzanna Maciejewska. I dodała, że najbliższy start planuje w mistrzostwach Polski w Gliwicach.

Za nami losowanie turnieju głównego Powiat Poznański Open 2014. Katarzyna Kawa (AZS Poznań) w pierwszej rundzie zmierzy się z rozstawioną z nr 4 Holenderką Arantxą Rus (140 WTA), Magdalena Fręch z Czeszką Renatą Voračovą (214), a Daria Kuczer ze Szwajcarką Larą Michel (436). Rywalką turniejowej „Jedynki” Andrei Hlavačkovej będzie tenisistka z Lichtensteinu Stephanie Vogt (210).

Poznaliśmy też pary pierwszej rundy turnieju deblowego. Wystąpią w nim cztery reprezentantki Polski. Para Sylwia Zagórska/Barbara Sobaszkiewicz zmierzy się z deblem rosyjskim Doroshina/Dzalamidze. Rywalkami Katarzyny Kawy i  Czeszki Kateriny Kramperovej będzie debel rozstawiony z numerem 1 – Stephanie Vogt/Renata Voračova, a Magdaleny Fręch i Amerykanki Natalie Suk – para czeska Kunčikova/Stuchla.