Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tylko Zuzanna Maciejewska z awansem

włącz .

Z pięciu Polek, które przystąpiły do turnieju kwalifikacyjnego Powiat Poznański Open, do drugiej rundy awansowała tylko jedna – Zuzanna Maciejewska. Walczyła z inną Polką - Agatą Bieńkowską. Ne zagrała w prawdzie dobrze (precyzyjne zagrania przeplatała prostymi błędami), ale zwyciężyła 6:3, 6:3. W drugiej rundzie Maciejewska zagra z Rosjanką Olgą Doroshiną. Początek spotkania zaplanowano na niedzielę, godz. 12. Bezpośrednio po tym meczu odbędzie się losowanie turnieju głównego.

Poniżej oczekiwań zaprezentowała się dziś poznanianka Julia Przybylska. Tenisistka AZS-u mecz z Justine Ozgą zaczęła optymistycznie, od stanu 40:15 i … było to jej jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Niemka przeważała we wszystkich elementach gry i nie pozwoliła Polce ugrać nawet gema. Zwyciężyła 6:0, 6:0.

Z trzech pierwszych rozstawionych tenisistek, wszystkie awansowały do drugiej rundy, chociaż Anastasia Grymalska [1] potrzebowała do tego trzech długich setów.

W turnieju głównym Powiat Poznański Open nie zagra Paula Kania. Polka, która znakomicie spisuje się w turnieju WTA w Istambule w Turcji (jutra gra w finale gry podwójnej) nie zdąży dotrzeć do Soboty na weryfikację. W miejsce Pauli Kani w turnieju głównym PPO wystąpi Holenderka Lesley Kerkhove (240).

Przypominamy, że wstęp na mecze Powiat Poznański Open w Sobocie jest wolny.

Wyniki Polek w 1. Rundzie kwalifikacji:

Zuzanna Maciejewska - Agata Bieńkowska 6:3, 6:3

Julia Przybylska - Justine Ozga (GER) 0:6, 0:6

Adrianna Sosnowska – Hulya Esen (TUR) 1:6, 3:6

Marta Gałka – Ines Ferrer-Suarez [8] 0:6, 2:6