Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Bednarek z Kontinenem przegrali w finale debla Poznań Open

włącz .

Tomasz Bednarek i Fin Henri Kontinen rozstawieni z „jedynką”, w najważniejszym dla polskich sympatyków tenisa sobotnim finale debla 11. edycji challengera ATP Poznań Open, przegrali z  mołdawsko-czeskim duetem Radu Albotem i Adamem Pavlaskiem. W tym samym dniu odbyły się ciekawe półfinały.

W pierwszym Belg David Goffin (rozstawiony z numerem 3), faworyt turniejowych ekspertów, w niespełna godzinę pokonał rewelacyjnego 19-latka z Czech Adama Pavlaska. Natomiast w drugim półfinale „jedynka” Słoweniec Blaż Rola po 2 godzinach i 40 minutach wygrał, po bardzo wyrównanym meczu, w trzech setach z „czwórką” Brazylijczykiem Joao Souza.

Po przegranym finale debla Bednarek część winy wziął na siebie. „ Zaczęło się dobrze. Szybko przełamaliśmy rywali. Potem jednak słabiej serwowałem. Przegraliśmy seta. Drugiego dość pewnie wygraliśmy. W super tie-breaku szanse dla obu stron był podobne. Niestety, tym razem nie udało się nam wygrać, choć obroniliśmy dwie z trzech piłek meczowych.”

David Goffin o spotkaniu z Pavlaskiem: „ Niewiele o nim wiedziałem przed meczem. Dlatego początkowo sprawdzałem go. Po pierwszym przełamaniu poczułem, że mentalnie zdobyłem nad nim przewagę. Wiedziałem już jak grać dalej. I kontrolowałem przebieg wydarzeń na korcie do końca drugiego seta.”

Nr 1 w Poznań Open 2014 Blaża Rola został w przeddzień półfinału nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem fair play tradycyjnie ufundowanym przez rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Mariana Gorynię. Jego brazylijski przeciwnik w walce o finał szybko objął prowadzenie 4:1 i zwyciężył w pierwszym secie. W wyrównanym drugim Rola wygrał pewnie tie-break. W trzecim secie Słoweniec od razu przełamał Souzę i bez większych problemów zwyciężył w końcówce spotkania.

Rola był pełen uznania dla rywala: „ W pierwszym secie Brazylijczyk grał znakomicie. Nie wiem dlaczego po jego wygraniu wziął przerwę medyczną. Ja z kolei w tie-breku zagrałem najlepiej jak potrafiłem.  W trzecim starałem się kontrolować sytuację na korcie.”

Finał gry podwójnej

Albot/ Pavlasek - Bednarek/ Kontinen (1)  5:7, 6:2, 10:8

Półfinały gry pojedynczej

Goffin (3) – Pavlasek 6:4, 6:0

Rola (1) – Souza (4) 3:6, 7:6 (2), 6:3

Finał gry pojedynczej odbędzie się w Parku Tenisowym Olimpia o godz. 12.

Andrzej Kuczyński