Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tomasz Bednarek i Henri Kontinen w sobotnim finale debla

włącz .

Będziemy jednak mieli jednego Polaka w finale 11. edycji Poznań Open (pula nagród 35 tysięcy euro). Mowa o Tomaszu Bednarku, który do decydującej partii awansował wraz z Finem Henri Kontinenem.

Bardzo ciekawe i długotrwałe były pojedynki ćwierćfinałowe challengera ATP. Niespodziankę, zresztą kolejną w Poznaniu, sprawił Czech Adam Pavlasek. Jako jedyny awansował do półfinału jako nierozstawiony zawodnik. Pokonał nie byle kogo, bo turniejową dwójkę, ubiegłorocznego zwycięzcę poznańskiego turnieju Austriaka Andreasa Haidera-Maurera. Czech imponuje na kortach Parku Tenisowego Olimpia cierpliwością i przygotowaniem fizycznym. W singlu trzeci mecz wygrał w trzech setach. Na dodatek awansował wraz z Mołdawianinem Radu Albotem do finału debla!

W pozostałych grach pojedynczych zwyciężali tenisiści wyżej rozstawieni. Brazylijczyk z Rio de Janeiro Joao Souza potrzebował niemal 3 godzin w środku dniu aby pokonań Rumuna z Bukaresztu Adriana Ungura, choć ten drugi prowadził w trzecim secie 4:2.

Piątek nie był szczęśliwym dniem dla byłych triumfatorów Poznań Open. Turniejowa "jedynka" Słoweniec Blaz Rola, także w 3 setach, wygrał ze zwycięzcą z 2011 roku Portugalczykiem Rui Machado.

Jedynie faworyt fachowców Belg David Goffin (nr 3 w Poznaniu) gładko pokonał w dwóch krótkich setach Argentyńczyka Martina Alunda. W przeciwieństwie do pozostałych półfinalistów zawodnik z Antwerpii, po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu w Scheveningen koło Hagi, nie przegrał ani jednego seta. Jego sobotni pojedynek półfinałowy z Czechem Pavlaskiem zapowiada się bardzo ciekawie.

W deblu "jedynka" Bednarek - Kontinen okazała się lepsza od Brazylijczyka Rogerio Dutry Silva i Wenezuelczyka Roberto Maytina. Pavlasek i Albot wyeliminowali z kolei "dwójkę" Szweda Andreasa Siljestroma i Słowaka Igora Zelenay'a.

Ćwierćfinały singla. Souza (4) - Ungur (8) 7:5, 4:6, 6:4, Rola (1) - Machado 1:6, 6:1, 6:2, Goffin (3) - Alund 6:3, 6:2, Pavlasek - Haider-Maurer (2) 3:6, 7:5, 6:0.

Półfinały debla. Bednarek/ Kontinen (1) - Dutra Silva/ Maytin 7:5, 6:4, Albot/ Pavlasek - Siljestrom/ Zelenay (2) 7:5, 6:1.

Program sobotnich spotkań.

Półfinały gier pojedynczych na korcie centralnym. Godz. 12 Goffin (3) - Pavlasek. Po jego zakończeniu: Rola (1) - Souza (4).

Finał debla (po drugim meczu półfinałowym singla) Bednarek/ Kontinen (1) - Albot/ Pavlasek.

Andrzej Kuczyński