Ostał się Kapaś

Tylko Andriej Kapaś nadal, przynajmniej teoretycznie, ma szanse na awans do ćwierćfinału challengera ATP Poznań Open. Jako ostatni z Polaków w grze pojedynczej zmierzy się z bardzo dobrym Portugalczykiem Rui Machado. To zwycięzca poznańskiego challengera sprzed trzech lat.

Niestety w środę odpadli dwaj inni Polacy. Najpierw Kamil Majchrzak, który w trzech setach uległ Czechowi Adamowi Pavlaskovi. W I rundzie tenisista z kraju naszych południowych sąsiadów pokonał jednego z najlepszych juniorów na świecie, pogromcę Jerzego Janowicza Chorwata Bornę Corica. Z kolei Grzegorz Panfil odpadł po godzinnej walce w dwóch setach z uważanym powszechnie za faworyta poznańskiego turnieju Belgiem Davidem Goffinem rozstawionym z numerem trzecim.

Majchrzak, w pierwszej fazie meczu z Pavlaskiem pokazał się z bardzo dobrej strony. Prowadził nawet 5:1, by wygrać tę partię 6:4. W drugim, poza początkiem, kiedy Czech prowadził 2:0 do 5:5 trwała wyrównana walka. Końcówka dla rywala, podobnie jak i set trzeci gładko wygrany 6:1.

- Gdybym miał zagrać jeszcze raz ten mecz, to przyjąłbym taką samą taktykę Główną przyczyną porażki były błędy, które popełniałem. Skróty to moja gra, raz wchodzą, innym razem nie. Tym razem nie wchodziły. Pierwszy raz jednak awansowałem do drugiej rundy challengera. Poczułem, że jestem w stanie walczyć z zawodnikami z drugiej setki – powiedział po spotkaniu Majchrzak komplementowany przez Wojciecha Fibaka: - Gdyby wygrał pierwszy set 6:1, to i w drugim też by zwyciężył. Kamil bardziej psychicznie nie wytrzymał niż fizycznie. Szkoda dla niego i dla poznańskiej publiczności. Moim zdaniem swoją grą przypomina Novaka Djokovica.

Poza remisem 2:2 w pierwszym secie niestety nic do powiedzenia nie miał Panfil w spotkaniu z Goffinem. Był krytyczny wobec swojej gry: - Przy takim serwisie jak w meczu z Belgiem nie wygrałbym w osiedlowym turnieju. Zdecydowanie zbyt wiele popełniałem podwójnych błędów. Goffin grał jednak bardzo dobrze i z pewnością nie dziwią opinie typujące do zwycięstwa w poznańskim challengerze.

Gra pojedyncza Pavlasek – Majchrzak  4:6, 7:5, 6:1, Goffin (3) – Panfil 6:2, 6:2.

Gra podwójna Kapaś, Błażej Koniusz – Marcin Gawron, Panfil 7:6 (4), 6:2