Trzech Polaków w II rundzie Poznań Open

Drugi dzień challengera ATP Poznań Open (pula nagród 35 tys. euro) na kortach Parku Tenisowego Olimpia przyniósł awans do II rundy dwóch z trójki grających we wtorek Polaków. Do Grzegorza Panfila dołączyli: nasz najlepszy junior Kamil Majchrzak (na zdjęciu) i Andriej Kapaś. Natomiast odpadł Błażej Koniusz. Panfila w II rundzie czeka mecz z „trójką” Belgiem Davidem Goffinem uważanym za faworyta turnieju.

Majchrzak wyeliminował turniejową siódemkę, Francuza Pierre-Huguesa Herberta. „ Byłem przygotowany na walkę o każdą piłkę. Starałem się też popełniać jak najmniej błędów.” W drugiej rundzie Majchrzak zmierzy się z Czechem Adamem Pavlaskiem, który wyeliminował zwycięzcę Jerzego Janowicza w Pucharze Davisa, jednego z najlepszych juniorów na świecie, 17-letniego Chorwata Bornę Corica.

Po 3 godzinach i 10 minut walki pojedynek z kwalifikantem z Serbii Miljanem Zekicem przegrał w 3 setach Błażej Koniusz. Po meczu był bardzo rozczarowany. „ Powinienem wygrać w dwóch setach – powiedział. – W drugim secie prowadziłem 5:2, a w tie-breaku miałem dwie piłki meczowe. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Co z tego, że zrobiłem wszystko by wygrać?”.

Z dobrej strony pokazał się Kapaś. Przełamał złą tradycję w poznańskich turniejach Dotychczas  trafiając na leworęcznego rywala trzy razy przegrał. Tym razem wreszcie awansował eliminując rozstawionego z numerem 6 Niemca Andreasa Becka. W II rundzie zmierzy się ze zwycięzcą poznańskiego challengera trzy lata temu, Portugalczykiem Rui Machado.

Odpadł także ubiegłoroczny finalista Poznań Open, Bośniak Damir Dzumhur. Był rozstawiony z piątką. Reprezentant Bośni i Hercegowiny przegrał z Argentyńczykiem Martinem Alundem. We wtorek wygrali inni faworyci Portugalczyk Rui Machado, zwycięzca poznańskiej imprezy w 2011 roku oraz rozstawiony oraz „jedynka” Blaz Rola i „trójka” Belg David Goffin.

Majchrzak – Herbert (7) 7:6 (3), 7:5, Zekic – Koniusz 6:7 (7), 7:6 (6), 7:5, Kapaś – Beck (6) 6:3, 7:6 (5).

W środę o godz. 11 mecz Majchrzaka z Pavlaskiem, a o 15.30 Panfila z Goffinem.