Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Powiat Poznański Open 2014 już od 21 lipca

włącz .

To będzie jedna z najważniejszych i najatrakcyjniejszych imprez sportowych tego roku w Wielkopolsce. Na kortach w Sobocie odbędzie się kobiecy turniej zawodowy, z pulą nagród wynoszącą 50 tysięcy dolarów – Powiat Poznański Open. Na liście startowej znajdą się dwie Polski – Magda Linette i Paula Kania. Dzikie karty otrzymały Katarzyna Kawa (na zdjęciu), Magdalena Fręch, Daria Kuczer.

Na podstawie rankingu z 7 lipca ustalono listę startową. Z numerem jeden rozstawiona jest Andrea Hlavackova z Czech (122 WTA). Z numerem dwa – Magda Linette (124 WTA), na trzecim – Lourdes Dominguez Lino z Hiszpanii (126 WTA), na czwartym Kristina Kuckova ze Słowacji (129 WTA). Zwyciężczyni otrzyma 100 punktów, a finalistka 60 punktów do rankingu WTA. Organizatorom zależało na jak najszerszym udziale zawodniczek z Wielkopolski.

W organizację turnieju bardzo poważnie włączył się jego partner - Powiat Poznański. Poświęca mu dużo miejsca na swojej stronie internetowej (powiat.poznan.pl). Patronem strategicznym turnieju jest TVP Poznań, który będzie nadawał transmisje z meczów i kroniki turnieju. Partnerami głównymi są Radio Merkury i Głos Wielkopolski.