Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

David Goffin faworytem challengera ATP Poznań Open 2014

włącz .

Tenisowy challenger ATP Poznań Open 2014 odbędzie się w dniach od 12 do 20 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu. Zwycięzca otrzyma 5 tysięcy euro i 80 punktów do światowego rankingu ATP. Do grona kandydatów do wygranej należą ubiegłoroczni finaliści: zwycięzca Austriak Andreas Haider-Mauer (95 ATP) i Bośniak Damir Dzumhur (123 ATP), a także najwyżej sklasyfikowany ze zgłoszonych zawodników – Słoweniec Blaz Rola (92 ATP).

- Do grona faworytów zaliczam fantastycznie grającego Belga Davida Goffina (105 ATP), który był już sklasyfikowany na 42. miejscu światowego rankingu. Lista startowa jest lepsza niż w 2013 roku, a pula nagród o 5 tysięcy euro wyższa – powiedział podczas konferencji prasowej w hotelu IBB Andersia w Poznaniu Krzysztof Jordan, dyrektor challengera ATP Poznań Open.

Dzikie karty turnieju zarezerwowano w całości dla Polaków. Otrzyma ją najlepszy nasz junior Kamil Majchrzak. Pozostałe trafią do: Łukasza Kubota, Andrzeja Kapasia, Błażeja Koniusza lub Grzegorza Panfila.

- Szansę występu w Poznaniu Łukasza Kubota oceniam na 50 procent – powiedział dyrektor Krzysztof Jordan. – Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Gdyby zechciał u nas wystartować jedyny polski zwycięzca Poznań Open sprzed dwóch lat Jerzy Janowicz, który prawdopodobnie po Wimbledonie spadnie poza pierwszą pięćdziesiątkę światowego rankingu, to jemu przyznamy dziką kartę. Na pewno nie wystąpi tym razem w Parku Tenisowym Olimpia Michał Przysiężny. Wybrał starty w turniejach w USA.

Poznań Open, a poprzednio Porsche Open, jest organizowany od 11 lat. Od trzech finansowo, a obecnie – jak poinformowała dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania – również organizacyjnie, przez Miasto Poznań. Organizatorzy mogą liczyć również na pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – o czym mówił podczas konferencji Mariusz Kubiak z Departamentu Sportu tegoż urzędu..

Równolegle z turniejem dorosłych odbywa się impreza dziecięca Algida Cup. Tym razem – jak poinformował jej dyrektor Michał Filipiak - będzie to ogólnopolski turniej do lat 12, który rozpocznie się 10 lipca.

Andrzej Kuczyński