Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Pierwszy w Wielkopolsce zawodowy turniej kobiet

włącz .

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota (gmina Rokietnica) od 21 do 27 lipca rozgrywany będzie zawodowy turniej kobiet. Takich zawodów jeszcze w naszym regionie nie było. Pula nagród wynosi 50 tysięcy dolarów, do tego dochodzi tzw. hospitality (posiłki, bezpłatne noclegi). Ranga finansowa wzrasta do 75 tys. dolarów. Najlepsze tenisistki zdobędą także sporo punktów do rankingu WTA. Zwyciężczyni otrzyma 100 pkt., finalistka 60.

– To będzie druga co do wielkości impreza tenisowa dla kobiet w Polsce, po turnieju BNP Paribas Katowice Open – wyjaśnia Karol Przygodzki, dyrektor sportowy zawodów. W naszym kraju rozgrywane są jeszcze zawody kobiece o puli nagród 25 tys. dolarów w Opolu i Toruniu.

W Sobocie na pewno nie będą mogły zagrać topowe zawodniczki, z pierwszej 50. światowej listy rankingowej. Być może wystąpią poznanianki: Katarzyna Piter (zajmuje 96. lokatę na liście WTA), czy Magda Linette (115. rakieta świata).

Organizatorzy chcą także promować młode, utalentowane polskie tenisistki. – Uważam, że  możliwość startu w turnieju głównym powinna otrzymać np. mistrzyni Polski juniorek – dodaje Karol Przygodzki. Na razie nie jest znana jeszcze oficjalna nazwa turnieju, robocza brzmi: Powiat Poznański Open (starostwo bardzo mocno zaangażowało się w organizację imprezy).

Warto wspomnieć, że w Wielkopolsce rozgrywane są zawodowe turnieje mężczyzn: w lipcu challenger Poznań Open na kortach Parku Tenisowego Olimpia, a w sierpniu futures - Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open na obiekcie AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu.