Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polacy w finale debla Talex Open 2016

włącz .

Polacy wygrają tenisowy futures Talex Open 2016 z pulą nagród 25 tysięcy dolarów na kortach poznańskiego AZS. Do finału debla turnieju Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski awansowały bowiem nasze duety Marcin Gawron i Andriej Kapaś oraz Adam Majchrowicz i Szymon Walków. Ci drudzy po wyeliminowaniu wczoraj rozstawionych z "jedynką" Austriaka Maksymiliana Neuchrista i Holendra Davida Pela 7:6 (4), 5:7, 11:9. Finał debla w sobotę nie wcześniej aniżeli o godz. 14.30.

Niestety żaden z Polaków nie awansował nawet do półfinałów gry pojedynczej mimo, że poza Jerzym Janowiczem i Hubertem Hurkaczem w Poznaniu pojawili wszyscy nasi najlepsi singliści. W piątek grający w Poznaniu z dziką kartą Majchrowicz przegrał z Hindusem Sumitem Nagalem  3:6, 4:6. Dla przypomnienia Nagal wcześniej, także 6:3, 6:4, pokonał w II rundzie Kamila Majchrzaka rozstawionego z numerem pierwszym.

Nie przebrnął ćwierćfinału również Andriej Kapaś. Po trwającej 2 godziny 45 minut walce uległ kwalifikantowi Pelowi 6:4, 5:7, 6:7 (2).

Wyniki pozostałych ćwierćfinałów: Maxime Janvier (Francja,8) - Orlando Luz (Brazylia) 5:7, 7:5, 6:4, Daniel Masur (Niemcy, 2) - Neuchrist 6:2, 3:6, 6:4.

Pary półfinalistów: Nagal - Janvier (zwycięzca sprzed tygodnia futuresa w Bydgoszczy), Pel - Masur. Finał gry pojedynczej w niedzielę.

(AK)