Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Radu Albot zwycięzcą Poznań Open 2016

włącz .

Kwalifikant Clement Geens nie sprawił kolejnej niespodzianki i przegrał z turniejową jedynką Radu Albotem w finale Poznań Open 2016. Mołdawianin, który w zeszłym roku przegrał w finale, tym razem sięgnął po zwycięstwo w poznańskim challengerze. Pokonał rywala 6:2, 6:4.

No images found.

Choć Albot rozpoczął mecz przełamaniem, to długo z prowadzenia się nie cieszył. W kolejnym gemie Belg odwdzięczył mu się tym samym. Później zawodnik urodzony w Kiszyniowie od stanu 2:2 wygrał cztery kolejne gemy i zakończył pierwszego seta w 37 minut. Drugi był wyrównany do stanu 3:3. Wtedy Albotowi udało się wygrać przy podaniu rywala, co okazało się kluczowe. Pierwsza piłka meczowa nie wykorzystana i Geens doprowadził jeszcze do wyniku 4:5, jednak potem Mołdawianin zakończył mecz asem serwisowym.

- To był trudny mecz, było dużo biegania, dużo wysiłku fizycznego, przeciwnik grał naprawdę dobrze. Jestem szczęśliwy, że udało się wygrać – powiedział zwycięzca. dodał. Mimo porażki, zadowolony ze swojego wyniku był także Belg. - Dotarłem od kwalifikacji aż do finału, zagrałem siedem meczów, a ten finał to dla mnie fantastyczny rezultat. Gratuluję Radu zwycięstwa. W przyszłym roku chcę tu wrócić! - zapowiedział rewelacyjny kwalifikant.

Zdjęcia: Paweł i Piotr Rychter / Poznań Open