Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznań Open: dwóch Polaków wciąż w grze

włącz .

Dziewięciu polskich tenisistów wzięło udział w meczach eliminacyjnych do turnieju Poznań Open 2016. Wciąż w grze jest dwóch z nich – Marcin Gawron i Piotr Łomacki.

Na korcie centralnym odbył się pojedynek jedynego spośród rozstawionych Polaków - Marcina Gawrona (519. miejsce na liście ATP) z Szymonem Walkowem. W dwóch setach (6:3, 6:2) wygrał ten pierwszy. Tylko jedna wygrana dzieli go od udziału w turnieju głównym. Przeciwnikiem będzie eliminacyjna „dwójka” - Francuz Maxime Janvier, który rozbił 6:2, 6:1 Adama Majchrowicza. Mecz między Polakiem a Francuzem zacznie się w niedzielę o 12.30 na korcie centralnym.

Już o 11 rozstawiony z numerem 1 Portugalczyk Pedro Sousa zmierzy się z 21-letnim Piotrem Łomackim, który wyeliminował Belga Omara Salmana (6:1, 6:4). W dwóch pozostałych meczach o awans do głównej drabinki walczyć będą: Francuz Sadio Doumbia ze swoim rodakiem Tak Khunn Wangiem (kort numer 1, godz. 11), a Belg Clement Geens z Białorusinem Siergiejem Betowem (kort nr 2, start w południe).

Młody Polak Kacper Żuk po zaciętym trzysetowym boju przegrał z Geensem, Norbert Tadyszak z Doumbią ugrał tylko jednego gema, a Piotr Matuszewski - pięć z Wangiem. Blisko awansu do decydującej rundy był natomiast Jan Zieliński, który musiał dwa razy wychodzić na kort, bo trzeba było rozegrać jeden dodatkowy mecz, by wyłonić szesnastkę w eliminacjach. Rano pokonał bardziej doświadczonego Tomasza Bednarka. Po południu po długiej, emocjonującej walce przegrał niestety z Betowem i pożegnał się z rywalizacją.

Poznański finał Euro

Jeśli można uznać wynik meczu portugalsko-francuskiego za prognostyk finału piłkarskich mistrzostw Europy, to w niedzielny wieczór pod Paryżem zwycięży Portugalia. Sousa ograł bowiem syna słynnego Guya Forgeta, Thibaulta (7:5, 7:5).

W niedzielę cztery wspominane spotkania dające przepustkę do głównej części Poznań Open 2016. W sobotę została rozlosowana drabinka. I już wiadomo, że kwalifikanci wpadną na Kimmera Coppejansa z Belgii, Rubena Ramireza Hidalgo z Hiszpanii, Aleksandra Nedowiesowa z Kazachstanu lub Fancuza Gleba Sacharowa.