Francuz Alex Michon najlepszy w Talex Open

24-letni Francuz Axel Michon (344 ATP) wygrał turniej ITF Talex Open z pulą nagród 15 tysięcy dolarów, zarazem XVI Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski na kortach poznańskiego AZS. W finale singla zwyciężył doświadczonego kwalifikanta Marka Michalickę. Czech był najwyżej notowanym w rankingu ATP (239) zawodnikiem turnieju.

Michon triumfował w poprzednim tegorocznym futuresie w Bydgoszczy, tydzień przed Talex Open. W Poznaniu zgarnął 27 punktów w rankingu ATP. W grze podwójnej triumfowali Polacy Adam Majchrowicz i Jan Zieliński.

Rozstawiony z "trójką" Michon od początku futuresa w Poznaniu spisywał się bardzo dobrze. Najlepsze spotkanie rozegrał w II rundzie kiedy to pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Szweda Markusa Erikssona.

Z 11 Polaków, którzy uczestniczyli w turnieju głównym najkorzystniejszy rezultat uzyskał Andriej Kapaś. Rozstawiony z "piątką" zabrzanin dotarł do półfinału w którym przegrał z Michalicką.

Wyniki

Gra pojedyncza.

Półfinały: Michalicka (Q) - Kapaś (5) 6:3, 6:2, Michon (3) - Zdenek Kolar (Czechy)6:2, 6:2. Finał: Michon - Michalicka 6:0, 7:6 (8:6).

Gra podwójna

Finał: Majchrowicz/ Zieliński (3) - Eriksson, Daniel Windahl (Szwecja) 6:0, 5:7, 10:2.