Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kamil Majchrzak jedynką w Talex Open 2015 w Poznaniu

włącz .

Nadzieja polskiego tenisa, 19-letni Kamil Majchrzak (319 ATP), będzie „jedynką” 16. Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski, czyli futuresa Talex Open z pulą nagród 15 tysięcy dolarów na kortach poznańskiego AZS w dniach od 24 do 30 sierpnia 2015 roku. W turnieju głównym już pewny występ mają także, poza Majchrzakiem: Andriej Kapaś, Paweł Ciaś i Piotr Łomacki, a dzięki „dzikim kartom”: Hubert Hurkacz, Mikołaj Jędruszczak, Adrian Andrzejczuk i Viktor Kostin. Oprócz nich, jak poinformował podczas konferencji prasowej Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego i zarazem szef sekcji tenisowej AZS Poznań, w imprezie wezmą udział m.in.: dwukrotny zwycięzca Talex Open w latach 2009 i 2012 Czech Dusan Lojda, jego rodak, ubiegłoroczny triumfator imprezy na kortach przy ul. Noskowskiego Michal Schmid.

Dla przypomnienia w MM Wielkopolski występowali tenisiści którzy byli sklasyfikowani lub są w pierwszej setce najlepszych na świecie: Jerzy Janowicz (był 14. w rankingu ATP, jest 47.), jego obecny trener Fin Kim Tillikainen, Portugalczyk Rui Machado (59. ATP w 2011 r.) czy np. Szwed Robert Lindstedt, który z Polakiem Łukaszem Kubotem wygrał w grze podwójnej w Australian Open w 2014 roku.

Poznański futures jest najstarszym tego typu turniejem w Polsce rozgrywanym nieprzerwanie od 2000 roku. Teraz odbędzie się po podobnych imprezach w Koszalinie i Bydgoszczy, a przed Bytomiem i Wrocławiem.

(AK)