Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tenisistki znów powalczą w Sobocie

włącz .

Druga edycja międzynarodowego kobiecego turnieju Powiat Poznański Open zacznie się 25 lipca na kortach Centrum Tenisowego Sobota (gmina Rokietnica). Pula nagród wyniesie 75 tysięcy dolarów, a zwyciężczyni turnieju oprócz 11.400 dolarów otrzyma 115 punktów do rankingu WTA.

Ubiegłoroczna edycja turnieju uznana została za sukces, więc organizatorzy zdecydowali się na powtórkę. Pula nagród wzrosła o 20 tysięcy dolarów, większy będzie też prestiż imprezy, uczestniczki chwaliły sobie rywalizację i sposób, w jaki impreza została przeprowadzona, finał w telewizji oglądało 600 tysięcy widzów. Te tenisistki, które pokazały się w Sobocie, uzyskują dobre wyniki, ich klasa rośnie.

Lista uczestniczek nie została jeszcze sprecyzowana, weryfikacja odbędzie się w połowie lipca. Wiadomo tylko, że na dziką kartę może liczyć aktualna mistrzyni Polski. W turnieju głównym w grze pojedynczej wezmą udział 32 zawodniczki, a w grze pojedynczej 16 par. Finał gry podwójne zaplanowany jest na 1 sierpnia, a pojedynczej – na 2 sierpnia. Organizatorzy nie boją się złej pogody. Rok temu mogli w takiej sytuacji skorzystać z hali. Kompleks tenisowy w Sobocie gotowy jest do organizacji poważnych turniejów.

- Centrum w Sobocie jest gotowe na przyjęcie zawodniczek bo to obiekt funkcjonujący przez cały rok. Nie możemy się już doczekać przyjazdu tenisistek. Liczymy, że wyższa pula nagród przyciągnie na nasze korty jeszcze lepsze zawodniczki. Liczę także na kibiców, bo w pierwszej edycji nie było ich zbyt wielu. Zapraszam wszystkich sympatyków do CT Sobota bo to przede wszystkim dla nich organizujemy ten turniej – mówi Tomasz Nowicki, prezes CT Sobota.

- Bardzo się cieszę, że udało się doprowadzić wszystkie rozmowy i negocjacje do końca, i w efekcie zorganizować drugą edycję turnieju Powiat Poznański Open. To efekt pracy i zaangażowania dużej grupy ludzi: naszych sponsorów, partnerów oraz zespołu organizacyjnego. Cieszę się bo to doskonała okazja do promocji naszego powiatu poprzez sport na najwyższym poziomie – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański.