Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznań Open coraz mocniejszy. I ciekawszy

włącz .

Już 11 lipca wystartuje dwunasta edycja turnieju tenisowego Poznań Open. W Parku Tenisowym Olimpia zawodnicy powalczą o 64 tysiące euro. Pula nagród rośnie więc, podobnie jak poziom sportowy. Pierwszy tydzień to gry eliminacyjne, w kolejnym to walka o zwycięstwo w singlu i deblu.

Jak podkreślił dyrektor turnieju Krzysztof Jordan, skład głównego turnieju musi zrobić wrażenie. Nie zabraknie czterech zawodników z pierwszej setki ATP. To Pablo Carreno Busta (66), Alexander Zeverev (76), Joao Souza (79) i Lucas Pouille (96). Wojciech Fibak podkreślił, że zobaczymy także zawodników stanowiących ścisłą czołówkę światowych list, takich jak Paul-Henri Mathieu (obecnie 127) oraz Albert Montanes (126).Warto przypomnieć, że w poprzednich latach w turnieju w Poznaniu wzięli udział tak renomowani tenisiści, jak chociażby Juan Martin del Potro, Marat Safin, Juan Carlos Ferrero, a także Jerzy Janowicz i David Goffin.

Dzikie karty w tym roku otrzymają trzech Polacy: Andrzej Kapaś, Hubert Hurkacz, Michał Dembek. Także Rumun Vlad Victor Cornea, co wynika ze współpracy z rumyńskim Challengerem w Sibiu. W eliminacjach dzięki dzikiej karcie zagrają Rafał Teurer, Norbert Tadyszak oraz zwycięzca ogólnopolskiego turnieju juniorskiego im. Wojciecha Fibaka.