Akademia Judo święci triumfy

Zawodnicy Akademii Judo zdobywają medale w prestiżowych mistrzostwach.

Z Mistrzostw Europy w Sumo na Białorusi wrócili aż z 3 medalami!
Zawodnicy walczyli w 2 kategoriach wiekowych: dzieci i młodzików. W kategorii Dzieci vice Mistrzynią Europy została Natalia Nowaczyk (45kg)a brązowy medal wywalczyła Olga Jarmuż(30kg). W kategorii Młodzików brąz Mistrzostw Europy wywalczyła Marta Potocka (40kg) a piąte miejsca zajęli: Natalia Nowaczyk(45kg), Olga Jarmuż(30kg) oraz Kacper Kubiak (70kg)."Jestem dumna z wszystkich  zawodników, były to ich pierwsze tak bardzo ważne zawody, mam nadzieje ze nie ostatnie. Sukcesem już dla mnie jest to iż, dzielnie wszyscy wchodzili na dojo i walczyli do samego końca - mówi Trenerka Natalia Brzykcy.
Nie gorsi są zawodnicy Akademii sekcji judo! W licznym 10- osobowym składzie wzięli udział wMakroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w Judo. To najważniejsze zawody tej grupy wiekowej. Są to pierwsze zawody zaliczane do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży i to od nich zaczyna się "karierę zawodniczą". W kategorii Młodziczek złote medale zdobyły Agata Szafran(57kg) oraz Marta Potocka(44kg) a srebro wywalczyła Magda Borowiak (52kg). W kategorii Młodzików złoto wywalczył Kacper Kubiak( 73kg), srebro Marcel Piechowiak a 7- również punktowane miejsca- zajęli Kacper Ignaszak oraz Nikodem Krzysztofowicz. W zawodach dzielnie walczyli również Bartek Kozłowski, Michał Schmidt oraz Vladyslaw Khukhorev. Gratulacje dla zawodników i Trenerów.