Medalista z Budowlanki

Adam Ratajczak, uczeń poznańskiego Zespołu Szkół Budowlanych zdobył dwa medale w Mistrzostwach Europy w Karate. Srebrny indywidualnie w Kumite oraz brązowy drużynowo w Kumite. Koledzy i nauczyciele oceniają go jako znakomitego ucznia, który łączy naukę z uprawianiem sportu na wysokim europejskim poziomie. Wcześniej na mistrzostwach Polski w Brzegu Dolnym zdobył 3 miejsce indywidualnie w kategorii -75 kg.

W 2012 roku zdobył 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Młodzieży Dragon Cup 2012 oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Karate, które odbyły się w Przeźmierowie. -Jestem dumny z postawy mojego ucznia, zdobywca takich medali zasługuje na szczególne słowa uznania i szacunek. Szkoda, że w czerwcu będzie już absolwentem naszej budowlanki. Gratuluję mu i życzę dalszych sukcesów – mówi Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych, ul. Grunwaldzka 152. Podkreśla, że wykorzystując bazę sportową, doświadczenie pedagogiczne wuefistów oraz sportowy klimat Budowlanki warto kontynuować tam naukę.