Sumo w Krotoszynie

Nie tylko w zawodach judo zdobywają medale zawodniczki i zawodnicy Klubu Akademii Judo w Poznaniu, lecz także w zawodach sumo. W zawodach Pucharu Polski seniorek i juniorek, jakie odbyły się w Krotoszynie, brało udział 11 podopiecznych trenerki Natali Brzykcy i trenera Radosława Miśkiewicza.

Na najwyższym stopniu stanęła Natalia Brzykcy w kategorii open. Srebrne medale zdobyły. Sonja Liber –open, Eliza Wróblewska – 55 kg juniorek. Brązowe medale zdobyły Joanna Witkowska – 55k g seniorek, Vanessa Machnicka – 50 kg juniorek, Jagoda Jochaniak – 65 kg seniorek, Agnieszka Brzykcy – 72 kg seniorek. Na piątych miejscach uplasowali się Barbara Jopek, Laura Wróblewska, Oliwa Gawron, Patryk Mansfeld.

Akademia Judo Poznań w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 4 miejsce w konkurencji 16 klubów. Szkolenie sumo wspierane jest przez Urząd Miasta Poznania.