Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznań Grand Prix – edycja pierwsza

włącz .

Ten zapaśniczy turniej może być początkiem ciekawego cyklu imprez. 26 maja, w hali sportowej przy ulicy Bukowskiej 15a w Poznaniu organizuje go Mateusz Gucman, trener z WKS Grunwald Poznań, wielokrotny mistrz Polski, olimpijczyk, trener Moniki Michalik, medalistki olimpijskiej z Rio 2016.

– Założenie było następujące: tak dobrać zawodników, by reprezentowali mniej więcej równy poziom sportowy. Atrakcyjność walk będzie przez to większa. Uczestnikami będą m.in. reprezentanci Polski w kategoriach Junior i Młodzieżowiec. Pochodzą z klubów poznańskich, ale nie tylko. Formuła turnieju tak została pomyślana, by tę dyscyplinę pokazać publiczności w sposób ciekawy, zainteresować ludzi tym sportem – mówi organizator i pomysłodawca Poznań Grand Prix.

Walki będą się toczyć w dwóch kategoriach wagowych – 79 i 86 kilogramów. W każdej z nich wystąpi po czterech zawodników. Rywalizacja odbędzie się w formuje każdy z każdym. Zwycięzcy grup otrzymają nagrody finansowe. Turniej nie tylko ma za zadanie promowanie zapasów, ale i będzie imprezą komercyjną. Przewidziane są też walki w innych kategoriach wagowych, o charakterze szkoleniowym.

Mateusz Gucman dodaje, że zawody obliczone zostały na maksymalnie trzy godziny. Tylko w takim przypadku będą skondensowane, podane w pigułce, stając się dla widzów atrakcyjne. Wsparcie techniczne turnieju zapewniła firma Pitbull West Coast, specjalizująca się w produkcji strojów sportowych, dostarczając uczestnikom specjalnie na to wydarzenie przygotowane trykoty.