Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Trzeci triumf Vanessy Machnickiej

włącz .

Po raz trzeci z rzędu zawodniczka Akademii Judo Poznań  Vanessa Machnicka wygrywa Puchar Polski Juniorek Młodszych w Judo, który odbył się w miniony weekend w Bytomiu. Vanessa rywalizująca w wadze do 48 kg nie dała szans swoim przeciwniczką w zdobyciu złotego medalu.

Chwilę niepokoju  przeżyliśmy, gdy w pierwszej walce Vanessie przeciwniczka z Krakowa założyła dźwignię, lecz  wyszła ona obroną ręką z tego ataku i chwilę później Vanessa rzuca przeciwniczkę na ippon.  Druga walka z Izabelą Sochą to zacięty bój i kolejny skuteczny atak na Ippon Soi Nage i awans do pół finału. Tam też już czekała odwieczna rywalka z Krakowa Karolina Bobilewicz. Zmieniona koncepcja na tą walkę przyniósł efekt i Vanessa znalazła się w finale Pucharu Polski, gdzie w finale nie dała już żadnych szans zawodniczce Czarnych Bytom.Po kilku sekundach Akademiczka została triumfatorką kolejnego Pucharu Polski.

W nowej wadze natomiast wystąpiła Oliwia Gawron , która walczyła w +70kg, gdzie dobrze prowadziła sobie  z zawodniczkami tej kategorii wagowej. Po pierwszej wygranej walce i przegranych 2 kolejnych ciężkich bojach Oliwia uplasowała się na miejscu 5. Młodziutka Agata Szafran nie miała szczęścia w losowaniu  i po dwóch przegranych pojedynkach odpadła z Pucharu.