Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Ciężki bój poznańskich wojów

włącz .

Wypełniona po brzegi hala KS Sobieski Poznań, pełna mobilizacja obu drużyn i   mecz, który na długo pozostanie w pamięci sympatyków poznańskiej drużyny. Jak komentowali po meczu zagorzali kibice poznańskich wojów - „ poznańskie Koziołki pokonały bydgoskie Kozły”.  Zwycięstwo poznańskiej drużyny wywalczone zostało w ciężkim boju. Bydgoski beniaminek, z meczu  na mecz prezentuje się coraz  lepiej i ku zdziwieniu poznańskich kibiców spotkanie było bardzo wyrównane. Walki pokazały, że ligowych słabeuszy już nie ma.

Na wyróżnienie zasługuje postawa Magdaleny Głodek, która jeszcze na 40 sekund przed końcem walki prowadziła z utytułowaną Iwoną Matkowską. Zawodniczka gospodarzy na szalę zwycięstwa postawiła swoje wszystkie umiejętności i po zdecydowanych atakach położyła młodą zawodniczkę z Bydgoszczy na łopatki. Mecz rozstrzygnęły dopiero pewne zwycięstwa, w dwóch ostatnich walkach,  Roberta Barana (125 kg - styl wolny) i Tadeusza Michalika (98 kg - styl klasyczny). Warto podkreślić, że swoje wygrały wszystkie poznanianki.

Kibice drużyny brązowych medalistów PWPW KLZ, z ubiegłego sezonu - WZS WKS Grunwald – KS Sobieski Poznań już ostrzą sobie apetyty na spotkanie 6 grudnia, kiedy to rywalem poznańskich wojów będzie drużyna Boruta -Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz &  Radom. Walka o drugie miejsce w grupie „A”, premiowane awansem do play-off wchodzi w decydującą fazę.

MVP meczu został Jakub Tim (LOTTO Zapasy Bydgoszcz). Spotkanie sędziował Artur Michalkiewicz.

WKS Grunwald/KS Sobieski Poznań - Lotto Zapasy Bydgoszcz 21:15

53 kg IWONA MATKOWSKA 4:0 4:0 MAGDALENA  GŁODEK

65 kg KAMIL KOSTRUBIEC 1:4 5:4 BARTOSZ STAWINOGA (J)

59 kg SEBASTIAN NOWICKI 0:4 5:8 MARCIN KUNYSZ

63 kg KATARZYNA  KRAWCZYK 4:0 9:8 KAMILA PYŻEWSKA

86 kg MICHAŁ BIELAWSKI 0:3 9:11 KRZYSZTOF SADOWIK

75 kg MATEUSZ UŁASEWICZ 0:4 9:15 JAKUB TIM

75 kg AGNIESZKA WIESZCZEK - KORDUS 4:0 13:15 PAULINA KONTNA

125 kg ROBERT BARAN 4:0 17:15 ŁUKASZ DUBLINOWSKI

98 kg TADEUSZ MICHALIK 4:0 21:15 PIOTR OŁÓWKO

Dariusz Kołacz