Figo Szymanowski Mistrzem Świata w kickboxingu, Edi Kupijaj srebny

W swoje 18. urodziny Adrian Figo Szymanowski zdobył złoty medal amatorskich Mistrzostw Świata w kickboxingu low kick kat. 75 kg federacji WAKO. Zawodnik Our Team Poznań, ambasador DRUŻYNA SZPIKU w drodze po tytuł Mistrza Świata kolejno pokonał Kazacha Ashirof Amir - 1 runda KO, Putilof Serhi z Ukrainy i Serba Stefan Paunovic - na punkty.

- To wzruszająca chwila i ogromny sukces dla zawodnika, rodziców, koleżanek i kolegów oraz trenerów. Dziękujemy wszystkim, co dołożyli jakąkolwiek cegiełkę do triumfu a w szczególności trenerom kadry narodowej Tomasz Szczepaniuk ( LKS LOTOS / LKSW TAJFUN ), Maciej Domińczak ("LEGION" GŁOGÓW), szkoleniowcom którzy wcześniej pracowali z Figo tj. Agnieszka Turchan ( Bielsko Biała ) Łukasz Michał Rola(PALESTRA Muay Thai & MMA Team ) , Rafał Mazurowski (Champion Lubawa) - komentują trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy.

Z kolei drugi z zawodników Our Team Poznań Mateusz EDI Kupijaj w pojedynku półfinałowym kat. 57 kg formuły low kick na punkty pokonał reprezentanta Rosji Drushov Danir. W finałowym starciu zdaniem sędziów uległ Serbowi Nikola LAZAREVIC i zdobył srebrny medal. Według kibiców werdykt pozostawiał sporo do życzenia.

-   Jesteśmy dumni z postawy Mateusza, jego wynik jest budujący i zasługuje na szacunek. Dla nas jest zwycięzcą. To tak naprawdę początek jego kariery. Dziękujemy wszystkim wspierającym akcję WIELKA ZBIÓRKA ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W KICKBOXINGU, dzięki Waszej pomocy zawodnicy mogli zrealizować swoje marzenia:). W szczególności dziękujemy firmom Schmidt Bike&ServiceCITYZENMielenko J&M Ośrodek Wypoczynkowy , Hero Sport , Bistro u Grzegorza , DOBRY ADRES oraz  poznańskim mediom  - podsumowują trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy.

Mistrzostwa Świata juniorów odbywały się w irlandzkim Dublinie w dniach 29 sierpnia - 03 września.