Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Sparingowy zlot w Our Team Poznań

włącz .

Projekt o nazwie „K1 RULES – LOW KICK – BOKS, czyli ogólnopolskie sparingi w Our Team Poznań", cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sesji rannej będzie uczestniczyć 98 zawodników z gwiazdami sportów walki na czele, m.in. Katarzyną Lubońską, Piotrem Wawrzyniakiem (uczestnicy KSW), Łukaszem Demczurem (uczestnik FEN), Kamilem TORNADO Szłapką (uczestnik DSF Kickboxing Challenge, wielokrotny Mistrz Polski w kickboxingu) z 18 polskich klubów  – kickbokserskich, bokserskich oraz MMA.

Pojedynki będą się odbywać w kickbokserskich formułach K1 Rules, low kick oraz pięściarstwie. Pary zawodników dobierane są według kryteriów – formuły walki, aktualnej masy ciała, liczby walk, stażu treningowego.

Mimo obecności na miejscu lekarza, sędziów „roboczych”, doświadczonych szkoleniowców i filozofii „przyjaźnie” dobieranych par ćwiczących, w trosce o bezpieczeństwo musieliśmy wyznaczyć limit nie przekraczający 90 osób. Z uwagi na fakt, że nie w każdej kategorii była parzysta liczba zawodników dobiliśmy do 98. Listę osób zamknęliśmy już w poniedziałek 9 maja, choć zgłoszenia były do 11 maja. Mamy nadzieję, że kluby którym niestety musieliśmy odmówić nas zrozumieją, a w kolejnej edycji zgłoszą się jako pierwsze. Wszelkie informacje będą dostępne na fan page Our Team Poznań.

- Projekt ma służyć profesjonalnemu przygotowaniu do rywalizacji sportowej oraz zintegrować środowisko sportów walki. Równie ważnym przesłaniem „K1 RULES - LOW KICK - BOKS czyli ogólnopolskie sparingi w Our Team Poznań" jest krzewienie kultury fizycznej w dobie powszechnej komputeryzacji i siedzącego trybu życia – podsumowuje twórca projektu a zarazem jeden z trenerów Our Team Poznań, Łukasz Smoliński.