Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Szymanowski i Kupijaj z sukcesami na Pucharze Europy

włącz .

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozgrywano Puchar Europy w kickboxingu. Wśród startujących 405 zawodników z 76 klubów doskonale zaprezentowali się poznaniacy z Towarzystwa Sportowego Our Team. W gronie juniorów w wadze 75kg w brutalnej formule low kick Puchar Europy zdobył Adrian Figo Szymanowski. 17 latek w półfinale przez poddanie pokonał Patryka Harcyka (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), zaś w finale w drugiej rundzie przez tko zwyciężył Kamila Pająka (Sparta Dwikozy).

- Jestem zadowolony ze swojego występu, ponieważ rywalizowałem w kat. 75 po raz pierwszy na tak prestiżowych zawodach. Cieszę się, że zakończyłem finałowy pojedynek przed czasem. Mimo kolejnego sukcesu nie możemy osiąść na laurach, przed nami jeszcze wiele imprez. Ogromne podziękowania dla trenerów Łukasza Smolińskiego za przygotowanie oraz Kuby Smolińskiego, który był w moim narożniku podczas zawodów – komentuje Szymanowski.

W gronie juniorów młodszych w wadze 57 kg w formule low kick drugie miejsce zajął Mateusz Kupijaj. 16 latek półfinałowe starcie wygrał na punkty z Marko Babuka ( Słowacja). Słowak w drugiej rundzie był liczony. Finałowy pojedynek z Adrianem Gunią (Dragon Starachowice) dostarczył kibicom wiele emocji, jednak głosami sędziów w stosunku 1:2 poznaniak musiał uznać wyższość rywala.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów i stylu, jaki zaprezentowali nasi podopieczni. Przy zaangażowaniu i dalszej determinacji zawodników oraz wsparciu finansowemu życzliwych osób kolejne sukcesy są przed nami – podsumowują trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy.