Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tornado Szłapka szósty raz mistrzem Polski w kickboxingu

włącz .

W rozgrywanych w Otwocku Mistrzostwach Polski seniorów w kickboxingu low kick wyśmienicie zaprezentował się Kamil „Tornado” Szłapka (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań). Wychowanek Łukasza i Jakuba Smolińskich rywalizował w kategorii do 67 kg i wygrał cztery pojedynki – przed czasem w pierwszej rundzie przez RSC z Arturem Krzysztofiakiem (Fighter Wrocław), na punkty z Arturem Baradynem (Human Białystok) i Mateuszem Białeckim (Smok Toruń) oraz z Pawłem Józefowiczem (Fighter Wrocław).

Dwudziestodwuletni Szłapka dzięki tym triumfom zdobył szósty indywidualny tytuł Mistrza Polski, a dziesiąty medal krajowego czempionatu. Ponadto razem z Iwoną Nierodą (Diament Pstrągowa) został wyróżniony mianem najlepszego zawodnika mistrzostw.

- Do każdej walki podchodziłem tak samo, najtrudniejszą była z Arturem Baradynem z dobrego klubu Human Białystok. Do turnieju miałem specjalne przygotowania, m.in. na mikro obozie w Mielenku i obiektach KKT Koszalin. Uczestniczyłem również w ogólnopolskich sparingach, które zorganizował mój klub Our Team Poznań. Jestem szczęśliwy – komentuje Tornado Szłapka, który na co dzień pracuje w gastronomii w czterogwiazdkowym hotelu Novotel Poznań  Centrum.

- Jesteśmy dumni z Kamila i jego osiągnięć. Kilkuletnia współpraca zaowocowała sukcesami, otrzymuje propozycje walk zawodowych. 16 kwietnia walczyć będzie w Poznaniu w hali Cityzen na gali Night of Champions Fight Night, zaś 7 maja w Bydgoszczy stoczy profesjonalny pojedynek z mocnym rywalem za wschodniej granicy. Jego talent i predyspozycje dostrzegł również trener seniorskiej kadry K1 Rules pan Tomasz Mamulski, który powoływał go na zgrupowania. Jak będzie z formułą low kick to czas pokaże, bowiem doświadczenie nasze jest takie, że nie zawsze triumf na mistrzostwach kraju i deklasacja rywali kończy się powołaniem do reprezentacji – komentują trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy. 

Natomiast Jacek Rzepecki (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań) występujący w kat. 71 kg po emocjonującym i zaciekłym pojedynku eliminacyjnym musiał uznać wyższość Filipa Bieniasa (Nowotarski Klub Hoły) stosunkiem punktowym sędziów 0:3.

- Startowałem w mocno obsadzonej kategorii wagowej. Walka z utytułowanym Bieniasem zaczęła się po mojej myśli, jednak w trzecie rundzie wyszedł na prowadzenie i nie zdołałem odrobić strat. W najbliższym czasie stoczę zawodową walkę w K1 Rules – komentuje Rzepecki.

W seniorskich Mistrzostwach Polski brało udział 103 sportowców z 36 klubów, tydzień wcześniej ponad 120 juniorów z 52 klubów walczyło o krajowy Czempionat w formule low kick. W związku z tak dużym zainteresowaniem impreza została podzielona na dwie tury.

Poznański TS Our Team Poznań wspierają firmy Schmidt Bike & Service serwis rowerowy Poznań, ul. Droga Dębińska 10C oraz Ośrodek Wypoczynkowy J&M Mielenko, ul. Jantarowa 8 i metal – park.