Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Figo i spółka rządzili na Mistrzostwach Polski

włącz .

W Ożarowie Mazowieckim od 1 do 3 kwietnia rozgrywano Mistrzostwa Polski w juniorów i juniorów młodszych w kickboxingu low kick. W rywalizacji wzięło udział 123 kickbokserów z 52 klubów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Towarzystwa Sportowego Our Team Poznań, którzy do stolicy wielkopolski wrócili z czteroma medalami – złotym, dwoma srebrnymi i brązowym.

No images found.

17-letni Adrian FIGO Szymanowski w rywalizacji wśród juniorów w wadze do 71 kg pokonał na punkty solidnego Patryka Kłaka (KGHM METRACO Armia Polkowice) oraz przed czasem w pierwszej rundzie przez poddane Miłosza Karysia (Skorpion Krępice). W finałowym pojedynku rękawice skrzyżował z Adamem Hirko (Boksing Zielona Góra). W drugim starciu po potężnym kopnięciu w głowę posłał Hirko na deski. Ostatecznie po emocjonującej walce podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów 3:0 i zdobył indywidualny tytuł mistrza Polski.

Eryk Bręczewski walczył w gronie juniorów młodszych w kat. 54 kg. W pierwszej walce wypunktował atletycznie zbudowanego Dominika Sawickiego (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra), w drugim pojedynku nie dał szans reprezentantowi gospodarzy Julianowi Jasińskiemu wygrywając w trzeciej rundzie przez RSC. Z uwagi na kontuzję piątej kości śródręcza prawej ręki finałowy pojedynek musiał oddać walkowerem Adrianowi Smolińskiemu (Smok Toruń).

W tej samej grupie i kategorii wagowej brązowy medal zdobył Filip Rychwalski, który musiał uznać wyższość w półfinałowej walce Adriana Smolińskiego (Smok Toruń). Drugi srebny medal dla Towarzystwa Sportowego Our Team Poznań zdobył Mateusz Kupijaj, który w walce o indywidualne Mistrzostwo Polski w gronie juniorów młodszych w kategorii 57 kg uległ na punkty Kacprowi Dróżnikowi z Działdowa.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów i stylu, jaki zaprezentowali nasi podopieczni. Wierzymy, że przez zaangażowanie na zajęciach i systematyczność harmonijnie będą się rozwijać, by iść w ślady starszych kolegów Tornado Szłapki, Rzepy Rzepeckiego czy Przecinaka Kowalskiego – komentują trenerzy TS Our Team Poznań Łukasz i Jakub Smolińscy.

Start poznaniaków w zawodach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Schmidt Bike & Service serwis rowerowy mieszczący się w Poznaniu na ul. Droga Dębińska 10 C oraz Ośrodka Wypoczynkowego J&M Mielenko ul. Jantarowa 8.