Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Mistrzostwa świata w kickboxingu. Sześć szans biało-czerwonych na złote medale.

włącz .

Sześcioro Polaków wygrało pojedynki półfinałowe. Powalczą o złote medale rozgrywanych w Dublinie Mistrzostw Świata. W piątek z powodu kontuzji do finału rywalizacji weteranów Light Contact nie wszedł Tomasz Szczepaniuk (63 kg).

No images found.

Do finałów w formule Light Contact awansowały podopieczne Piotra Siegoczyńskiego z KS X Fight Piaseczno - Dorota Godzina -55 kg i Paulina Jarzmik -60 kg oraz Aleksander Stawirej +94 kg, który na co dzień trenuje u Mariusza Ziętka w KS Ziętek Team Brzeziny.

O złoto w Full Contact powalczą -48 kg Ewa Bulanda (UKS Evan Nowy Sącz), -75 kg Robert Krasoń (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) i -86 kg Mateusz Kubiszyn (Klub Sportów Walki Sokół Jarosław).

W półfinałach LC Dorota Godzina pokonała Nadine Kürten, a Paulina Jarzmik z Rosjanką Mariną Popovą. Natomiast Słoweniec Alesz Lorbler oddał walkowerem walkę z Aleksandrem Stawirejem.

- Dziś, w przeciwieństwie do czwartkowego ćwierćfinału, dla odmiany bardzo dobrze mi się walczyło. Wypunktowałam Niemkę wszystkimi możliwymi technikami. Spodziewałam się trudniejszej przeprawy i mocno się skoncentrowałam. Lepiej walczyła też Paulina i obie jesteśmy w finale. Poznałyśmy się kilka lat temu na międzynarodowym zgrupowaniu w Austrii i od tego czasu przyjaźnimy. Pauli przyjeżdża do Polski trenować z nami i my czasami jeździmy do niej potrenować do Wiednia, a w przyszłym roku już się umówiłyśmy na treningi w Liechtenstainie – powiedziała Dorota Godzina.

Paulina Jarzmik miała szansę na 2 medale w irlandzkim turnieju, ale wczoraj przegrała w dogrywce w Pointfightingu, kat.-65kg. - Po pierwszej rundzie prowadziłam 3-0, ale w drugiej „straciłam nerwy” i zrobiło się 4-4. Do końca trzeciej prowadziłam 6-5, ale w ostatniej sekundzie cofnęłam się i nogą chciałam powstrzymać atak przeciwniczki. Ale po zaatakowaniu upadłam, sędzia stwierdził, że to było celowo i dostałam minus punkt. W „przedłużce” starałam się zachować spokój. Po dwustronnych atakach w ostatnich sekundach było 6-7. Zaatakowałam rękami, ale sędziowie widzieli tylko boczne kopniecie przeciwniczki i przegrałam 6-8.

W kategorii weteranów LC o złoto miał w piątek walczyć Tomasz Szczepaniuk -63 kg, ale niestety przegrał walkowerem z Włochem Sgro. - Nie byłem w stanie walczyć z powodu urazu łydki. To był mój pierwszy start w weteranach. Na co dzień jestem trenerem taekwondo i kickboxingu. W swojej karierze zawodniczej byłem Mistrzem Polski seniorów w obu dyscyplinach, a także zdobyłem Pucharu Świata w taekwondo - mówi Tomasz Szczepaniuk.

O złoto w Full Contact powalczą -48 kg Ewa Bulanda (UKS Evan Nowy Sącz), -75 kg Robert Krasoń (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) i -86 kg Mateusz Kubiszyn (Klub Sportów Walki Sokół Jarosław).

Wczoraj Robert Krasoń wygrał przez nokaut w 57 sek (- Najpierw wysokie kopnięcie okrężne, a następnie klasyczny prawy prosty kontrując - mówił trener kadry Radosław Laskowski), a dziś w 1 rundzie przez KO triumfował Mateusz Kubiszyn. Pokonał efektownie Turka Hasana Mert Kizila.

Robert Krasoń wygrał z Amerykaninem Nathanem Key’em. - Półfinał okazał się bardzo ciężką walką, przeciwnik był leworęczny i dobrze pracował przednią nogą. Ciężko było znaleźć na niego receptę, walka była wyrównana. Przed trzecią rundą mocna motywacja w narożniku, postawiłem wszystko na jedną kartę, rozpętałem wojnę i wygrałem ten pojedynek. Mogło to wyglądać chaotycznie, ale w tym chaosie była metoda. Jutro finał z znanym mi dobrze Rosjaninem - mówi Robert Krasoń, który debiutuje w MŚ. Studiuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej, a pracuje w firmie transportowej należącej do jego taty.

Drugi raz z rzędu na podium MŚ stanie Ewa Bulanda. W 2013 roku zdobył brąz w Turcji, a teraz jest jeszcze lepiej. Dziś pokonała Włoszkę Gasperini. - Łatwo nie było, ale byłam mniej spięta niż w walce z Hiszpanka w środę. Teraz zapominamy o tych 2 wygranych, skupienie przed jutrzejszym finałem. Rok temu przegrałam z moją jutrzejszą rywalką w walce o medal Mistrzostw Europy – powiedziała Ewa Bulanda, która przed zawodami miała udany obóz w Piwnicznej.

Z brązowymi medalami do Polski w Full Contact wrócą -70kg Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa), -54kg Wojciech Peryt (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport), -57kg Robert Niedźwiedzki (KS Ziętek Team Brzeziny) oraz w Light Contact -79kg Łukasz Wichowski (KS X Fight Piaseczno).